ویژه برنامه های رمضان 1400 ؛ از ماه خدا تا کتاب باز

همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های رمضان 1400 شروع خواهند شد. در این مطلب به معرفی ویژه برنامه های ماه رمضان ۱۴۰۰ می‎‌پردازیم.

به روزهای پربرکت ماه رمضان، ماه مهمانی خدا نزدیک می‌شویم و صدا و سیما همانند سال‌های گذشته در تکاپوی آماده کردن ویژه برنامه های ماه رمضان ۱۴۰۰ است. متاسفانه چندین سال می‌شود که برنامه‌های رمضانی دیگر مانند قدیم نیستند و جذابیت خود را از دست داده‌اند‌. حالا باید دید که در این روزهای کرونایی تلویزیون برنامه های ماه رمضان ۱۴۰۰ را چگونه در نظر گرفته است. در ادامه این مقاله به معرفی برنامه های ماه رمضان 1400 می‌پردازیم. همچنین ساعت پخش برنامه های رمضان 1400 را ذکر خواهیم کرد. همراه با پلازامگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

ویژه برنامه های رمضان 1400 برای افطار

در این بخش فهرستی از برنامه های ماه رمضان ۱۴۰۰ که در زمان افطار بر روی آنتن شبکه‌های تلویزیون صدا و سیما می‌روند را معرفی خواهیم کرد. ساعت پخش برنامه های رمضان 1400 نیز در ادامه گذاشته شده است.

برنامه دعوت

 • شبکه پخش: شبکه یک
 • ساعت پخش: هر روز ساعت 19:20

برنامه دعوت به تهیه‌کنندگی مجتبی کشاورز و اجرای حجت‌الاسلام برمایی، کارشناس حوزه خانواده از برنامه های رمضان ۱۴۰۰ است که زمان افطار به روی آنتن می‌رود. خانم محیا اسناوندی که بیشتر به عنوان مجری در تلویزیون شناخته می‌شود قرار است به عنوان سردبیر جدید برنامه حضور داشته باشد. پنجمین سال است که این برنامه به مناسبت ماه رمضان به پخش می‌رسد و در دو سال اخیر حجت‌الاسلام محمد برمایی با صحبت و تاکید بر تقویت بنیان خانواده، ازدواج و دیگر مسائل این چنینی در این برنامه به گفت و گو می‌پردازد. برنامه درس‌هایی از قرآن حجت‌الاسلام محسن قرائتی، مناجات از حرم حضرت معصومه (س) و ارتباط با کربلا نیز هر شب از این شبکه پخش خواهد داشت.

برنامه آدم های خوب شهر

ویژه برنامه های رمضان 1400

 • شبکه پخش: شبکه دو
 • ساعت پخش: نامشخص

آدم‌های خوب شهر برنامه ویژه زمان افطار شبکه دو است. کاظم احمدزاده که پارسال در رادیو به اجرای برنامه رمضانی مشغول بود امسال قرار است مجری آدم‌های خوب شهر باشد. این برنامه در هر قسمت به یک سوژه و یا روایتی خاص از زندگی یکی از مردم خوب شهر می‌پردازد و داستان‌های پر فراز و نشیب آن‌ها را دنبال می‌کند. در کنار این برنامه، برنامه عمو پورنگ هم میهمان خانه‌های مردم در ماه رمضان خواهد بود. همچنین برنامه در انتهای الوند و محاکات منصور ضابطیان احتمالا ویژه برنامه های شبانه ماه رمضان ۱۴۰۰ خواهند بود.

برنامه سوره

برنامه های ماه رمضان ۱۴۰۰

 • شبکه پخش: شبکه چهار
 • ساعت پخش: نامشخص

شبکه چهار همچون سال‌های گذشته برنامه سوره به تهیه‌کنندگی میثم حسنی را جزو ویژه برنامه های ماه رمضان 1400 بر روی آنتن خواهد برد. در این برنامه گفت وگوها اغلب در زمینه قرآن و زندگی، قرآن و سیاست، قرآن و موسیقی، قرآن و سینما و غیره بوده است. حالا باید دید که این برنامه امسال چه موضوعات و سوژه‌هایی را برای گفت و گو در نظر گرفته است.

برنامه کتاب باز

ویژه برنامه های ماه رمضان ۱۴۰۰

 • شبکه پخش: شبکه نسیم
 • ساعت پخش: 19

برنامه تلویزیونی کتاب‌باز مانند سال‌های قبل برنامه ویژه قبل از افطار شبکه نسیم خواهد بود. این برنامه از سال 1395 با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی روی آنتن رفت و تاکنون پنج فصل از آن در شبکه نسیم به پخش رسیده است. در هر قسمت از برنامه، کارشناسان و میهمانان کتاب‌هایی را به مخاطبان معرفی می‌کنند و در مورد آن‌‌ها با یکدیگر به گفت و گو می‌پردازند.

برنامه چشمه

برنامه های ماه رمضان 1400

 • شبکه پخش: افق
 • ساعت پخش: 19

جزءخوانی قرآن هر روز ساعت 17 از شبکه افق پخش خواهد شد. پس از آن برنامه افطار ماه رمضان 1400 به‌نام چشمه پخش می‌شود. مجری این برنامه هنوز قطعی مشخص نشده که چه کسی خواهد بود.

ویژه برنامه های ماه رمضان ۱۴۰۰ برای سحر

در این بخش به معرفی برنامه های سحر ماه رمضان ۱۴۰۰ که بر روی آنتن شبکه‌های مختلف تلویزیون می‌روند خواهیم پرداخت. ساعت پخش ویژه برنامه های رمضان ۱۴۰۰ نیز گذاشته شده است.

برنامه ماه خدا

ویژه برنامه های ماه رمضان 1400

 • شبکه پخش: شبکه یک
 • ساعت پخش: 2 ساعت پیش از اذان صبح

برنامه ماه خدا ویژه برنامه سحر شبکه یک با اجرای آقایان حسن سلطانی و محمدحسین صیرفی به پخش می‌رسد. همچنین حجت‌الاسلام رفیعی به‌عنوان کارشناس ثابت برنامه حضور خواهد داشت. این برنامه سال گذشته در رقابت با برنامه ماه من شبکه سه جذب مخاطبی به آن صورت نداشت. حالا باید دید که عوامل برنامه ماه خدا چه تمهیدات و برنامه‌هایی را برای ماه رمضان امسال اندیشیده‌اند.

برنامه به وقت کربلا

ساعت پخش ویژه برنامه های رمضان 1400

 • شبکه پخش: شبکه دو
 • ساعت پخش: نامشخص

برنامه به وقت کربلا قرار است هر روز مستقیم از کربلا به وقت سحرهای ماه مبارک رمضان 1400 به پخش برسد. دکور برنامه روبروی حرم امام حسین (ع) نصب گردیده، اما هنوز مجری آن مشخص نشده است. در این برنامه تا اذان صبح به دعا، مناجات و گفت‌وگوهای مذهبی می‌پردازند.

برنامه ماه من

ساعت پخش برنامه های ماه رمضان 1400

 • شبکه پخش: شبکه سه
 • ساعت پخش: نامشخص

ماه من از دیگر برنامه های رمضان ۱۴۰۰ با اجرای مجری برنامه سمت خدا به‌نام نجم‌الدین شریعتی و تهیه‌کنندگی یوسف منصوری هنگام سحر روی آنتن شبکه سه می‌رود. سال گذشته حامد کاشانی به عنوان کارشناس ثابت در این برنامه حضور داشت، اما هنوز به جز مجری اطلاعات دیگری از این برنامه گفته نشده است.

برنامه سحوری

ساعت پخش ویژه برنامه های ماه رمضان 1400

 • شبکه پخش: شبکه چهار
 • ساعت پخش: نامشخص

همچون سال گذشته،‌ برنامه سحوری با اجرای ساعد باقری و تهیه‌کنندگی میثم حسنی به‌ پخش می‌رسد. در این برنامه نیایش‌های ادبی معرفتی همسو با شعر و ادبیات فارسی صورت می‌گیرد.

کلام آخر

تا به این لحظه هنوز درمورد برنامه افطار شبکه سه خبری منتشر نشده است. پس از پایان برنامه پرطرفدار ماه عسل، شبکه سه همچنان نتوانسته جایگزینی ماندگار برای آن در نظر بگیرد. با اینکه سال گذشته برنامه مثل ماه به روی آنتن این شبکه رفت، اما نتوانست جایگاه خود را در بین مخاطبان ثابت کند. همچنین شبکه پنج صدا و سیما در تدارک ساخت برنامه ویژه افطار و سحر نیز بوده، اما تاکنون جزئیاتی از برنامه‌های آنان منتشر نشده است.

در این مقاله از پلازامگ با معرفی ویژه برنامه های ماه رمضان 1400 همراه شما بودیم. همچنین ساعت پخش برنامه های ماه رمضان ۱۴۰۰ را تا جایی که زمان دقیق آن منتشر شده بود خدمت شما عرض کردیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.