بررسی سریال گیسو؛ داستان، بازیگران، تیزر و تاریخ پخش

سرانجام قسمت اول جدیدترین ساخته منوچهر هادی یعنی سریال گیسو 13 اسفند 99 از شبکه نمایش خانگی پخش شد. سریال گیسو که به عنوان دنباله‌ای برای داستان سریال عاشقانه ساخته شده است توجهات زیادی را به خود جلب کرده بود و حال باید دید که سریال گیسو موفق خواهد شد تا موفقیت عاشقانه را کسب کند یا خیر.

به گزارش روابط عمومی سریال گیسو، محمدرضا گلزار، بازیگر نقش اول سریال گیسو، قرار است آهنگ تیتراژ این سریال را اجرا کنند. این بازیگر، قبلا هم خوانندگی کرده و بر اساس خبرهای منتشر شده قصد دارد قطعه‌ای به نام «جا موندم» را برای تیتراژ سریال گیسو اجرا کند.

فیلمبرداری این سریال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام شده است و طبق اعلام تهیه کننده این مجموعه، پخش انحصاری آن به پلتفرم «نماوا» اختصاص دارد. بعد از سریال «قورباغه» این دومین سریالی است که نماوا به صورت انحصاری پخش می‌کند. فیلیمو که سال‌های قبل پیشتاز در این عرصه بود، به طور عجیبی جا مانده و پلتفرم نماوا با سرمایه‌گذاری روی سریال‌های پرطرفدار قصد دارد رقیب قدیمی خود را از میدان خارج کند.

در ویدیوی زیر «اولین تیزر سریال گیسو» با تماشا کنید:

با بررسی آخرین اخبار درباره داستان، جزئیات، بازیگران و زمان پخش فصل دوم سریال عاشقانه 2 یا همان سریال گیسو همراه ما باشید

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نگاهی به فصل اول سریال عاشقانه

منوچهر هادی در سال 1395 پس از ساخت چند سریال و فیلم نسبتا موفق در حوزه اجتماعی و با مشاهده موفقیت سریال «شهرزاد» در شبکه نمایش خانگی، تصمیم گرفت یک سریال عاشقانه متفاوت را با گروهی از ستارگان سینما و تلویزیون در این شبکه بسازد. عاشقانه از همان ابتدا با تبلیغات وسیع و با سوپراستارهایی چون محمدرضا گلزار، مهناز افشار، هومن سیدی و پانته‌آ بهرام آمده بود که موفقیت شهرزاد را در شبکه خانگی ادامه دهد. با اینکه پخش این سریال تا قسمت‌های میانی بصورت نامنظم بود و حواشی و مشکلات زیادی درباره سانسور وضعیت ظاهری و گریم و لباس بازیگران زن پیش آمد، اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت عاشقانه در جذب مخاطب تا حدود زیادی موفق عمل کرد.

سریال گیسو

فصل اول عاشقانه درباره سه دوست به نام‌های رضا شکیبا، سهیل بقایی و پیمان رستاگ بود که در یک شرکت تبلیغاتی با یکدیگر شراکت و همکاری داشتند. به دلیل ارتباط فامیلی رضا و پیمان و رابطه دوستانه صمیمی آنها با سهیل، خانواده‌های این سه دوست هم با هم رفت و آمد خانوادگی داشتند و همین مسئله سبب شد در یکی از پروژه‌های تبلیغاتی که قرار بود با حضور خواننده معروف فرزاد فرزین تولید شود، خانواده‌‌ها نیز همراه سهیل و پیمان و رضا راهی شمال شوند. اما اتفاقی ناگهانی و غیرمترقبه، باعث شد دختری به نام گیسو سر راه رضا سبز شود و ادعا کند خواهر اوست.

رضا به دور از چشم خانواده خود، برای حمایت از خواهرش، گیسو را به عنوان یک همکار جدید در شرکت استخدام کرد و او را هم به عنوان یکی از همراهان به جمع خانوادگی‌شان در شمال دعوت کرد. حضور گیسو در شمال، اختلاف زناشویی سهیل با همسرش و ارتباط او با گیسو، همه و همه سبب شد اتفاقات ناگوار و تلخی در شمال برای این جمع رخ بدهد.

داستان آنجایی جالب شد که در قسمت آخر مشخص شد گیسو، دختر پدر رضا نبوده؛ بلکه از طرف اشخاصی که قصد زمین زدن پدر رضا به عنوان یک مفسد اقتصادی بزرگ را داشتند مامور شده تا با فریب پدر رضا، زن صیغه‌ای او شود و اطلاعات محرمانه‌ای را به دست آورد. همین پایان بندی نشان داد که سازندگان پایان سریال را برای ساخت فصل‌های بعدی باز گذاشتند تا به زودی عاشقانه دو ساخته شود.

اخبار پیرامون سریال گیسو

پس از پایان پخش سریال، مهدی گلستانه و منوچهر هادی به عنوان تهیه‌کننده و کارگردان سریال عاشقانه اعلام کردند به محض آماده شدن فیلمنامه فصل دوم و فراغت کاری، ساخت فصل دوم سریال را کلید خواهند زد. پس از فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌ها،همه چیز برای ساخت فصل دوم آماده شد، به جز مهمترین نقش سریال یعنی گیسو! بازیگر نقش گیسو، مهناز افشار بود که با مهاجرت ناگهانی خود و پیوستن به شبکه‌های لس‌آنجلسی به معنای واقعی کلمه دست سازندگان سریال عاشقانه 2 را در پوست گردو گذاشت! البته به نظر می‌رسد که حتی عدم حضور نقش اصلی داستان در فصل پیشین هم مانع ساخته شدن سریال گیسو نشد و تیم فیلمنامه نویسی سریال گیسو با تغییر قسمتی از داستان معضل عدم حضور مهناز افشار را حل کرده‌اند.

سریال گیسو شبکه نمایش خانگی

با حضور مهناز افشار در خارج از کشور و حتی تا حدودی کشف حجاب این بازیگر، ابتدا گفته می‌شد دیگر عاشقانه 2 ساخته نخواهد شد. بعدها عنوان شد که همان تیم عاشقانه سریال جدیدی خواهند ساخت که ارتباطی به عاشقانه نخواهد داشت. در ادامه گفته شد سریال جدید منوچهر هادی یعنی «دل» با حضور ساره بیات و محمدرضا گلزار همان فصل دوم عاشقانه با داستانی دیگر است که بعدها حامد بهداد جایگزین گلزار شد و مشخص شد تمامی این خبرها حاشیه‌سازی برای جذب مخاطب برای سریال «دل» است. برای آشنایی با سریال دل می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

پیوستن هانیه توسلی به پروژه عاشقانه 2 خبر دیگری بود که پیش از انتشار سریال گیسو به گوش می‌رسید و حال پس از انتشار قسمت اول گیسو، نام هانیه توسلی نیز در لیست بازیگران به چشم می‌خورد و نتیجه می‌گیریم که حضور هانیه توسلی به عنوان دومین بازیگر زن سریال گیسو، در این پروژه حتمی شده است. سریال گیسو چهارمین تجربه هانیه توسلی در شبکه نمایش خانگی است و به نظر می‌رسد انتخاب او برای ایفای نقش در سری دوم عاشقانه، انتخاب هوشمندانه‌ای باشد. هنوز خبری در مورد نقش توسلی در سریال گیسو منتشر نشده است.

 

بازیگران سریال گیسو

پیش از این اطلاعاتی که از بازیگران سریال گیسو داشتیم بر اساس حدس و گمان‌ها و پاره‌ای از اطلاعات تایید شده و تایید نشده بودند. اما حال با انتشار قسمت اول دیگر نیازی به حدس و گمان نیست و اطلاعات دقیقی از تیم بازیگران سریال گیسو عاشقانه 2 داریم. در ادامه نگاهی اجمالی به بازیگران گیسو می‌اندازیم.

حسین یاری (رضا)

بازیگران سریال گیسو

حسین یاری که سابقه حضور در یکی از آثار مهم نمایش خانگی، یعنی «قلب یخی» را داشت، در این سریال نقش رضا شکیبا را ایفا می‌کند. او همسر ریحانه (با بازی پانته‌آ بهرام) و پسر حاج یونس شکیبا ( با بازی مسعود رایگان) است. رضا یکی از نقش‌های اصلی این سریال است و شخصیتی است که با چالش بسیاری از طرف پدر، همسر و خواهر تازه واردش به نام گیسو روبه‌رو می‌شود. باید دید در فصل دوم عاشقانه یعنی سریال گیسو، شخصیت رضا چه نقش محوری در پیشبرد داستان خواهد داشت.

محمدرضا گلزار (سهیل)

ساخت سریال عاشقانه 2

محمدرضا گلزار که همواره به بازی در نقش‌ شخصیت‌های پولدار و خوش‌تیپ معروف شده است، در این سریال با حفظ همان ظاهر همیشگی با توجه به شخصیت‌پردازی خوب، بازی متفاوتی را در نقش سهیل در کنار بزرگانی چون حسین یاری، ساره بیات، پانته‌آ بهرام و هومن سیدی ارائه داد تا ثابت کند بی‌دلیل نیست که هنوز می‌توان او را جزو پول‌سازترین بازیگران سینما محسوب کرد. نکته جالب این سریال، همبازی شدن گلزار با مهناز افشار در این سریال بود که توانستند خاطره خوب نقش‌آفرینی‌های به‌یادماندنی‌شان را تکرار کنند. اما در فصل دوم خبری از مهناز افشار نیست و باید دید نبود گیسو، چه تاثیری روی بازی و نقش گلزار خواهد گذاشت.

هومن سیدی (پیمان)

بازیگران سریال عاشقانه 2

هومن سیدی را این روزها می‌توان یکی از موفق‌ترین بازیگران و کارگردانان ایرانی دانست. او پس از درخشش در نقش متفاوت پیمان در عاشقانه و کسب جایزه بازیگر برتر مرد جشن حافظ برای بازی در این نقش، در سریال «گلشیفته» ایفای نقش کرده، فیلم بسیار درخشان «مغزهای کوچک زنگ زده» و سریال متفاوت «قورباغه» را ساخته است و حالا با تجربه‌ای بیشتر آمده تا دوباره با نقش پیمان توانمندی خود را به رخ بکشد. برای خواندن اخبار سریال قورباغه نیز می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

پیمان برادر ریحانه و برادرزن رضا است و ارتباطاتی هم با دختری به نام هدیه (با بازی سارا رسول‌زاده) در فصل اول داشت. پیمان در انتهای فصل اول با درسا (با بازی بهاره کیان افشار) ازدواج کرد و باید دید حالا پس از تشکیل خانواده، چه نقشی در داستان سریال گیسو خواهد داشت.

هانیه توسلی

بازیگران سریال گیسو

هانیه توسلی یکی از محبوب‌ترین بازیگران زن سینمای ایران است. او سابقه حضور در تعداد بی‌شماری از محبوب‌ترین فیلم‌های سینمای ایران را در کارنامه خود ثبت کرده است. از جمله فیلم‌های ماندگار او می‌توان به جهان با من برقص، ایده اصلی، سیانور، دهلیز، ندارها، کافه ستاره و شام آخر، اشاره کرد.

توسلی همچنین تا کنون چندین بار برنده جوایزی چون سیمرغ بلورین و جایزه خانه سینما شده است. هانیه توسلی به تازگی به پروژه ساخت سریال عاشقانه 2 پیوسته است و در این پروژه با سایر بازیگران آن به ایفای نقش خواهد پرداخت. هرچند که هنوز مشخص نیست توسلی در این سریال نقش چه کسی را ایفا خواهد کرد اما با توجه به تجربه درخشان این بازیگر این بار نیز شاهد بازی منحصر به فرد او در سریال گیسو خواهیم بود.

ساره بیات

بررسی سریال گیسو

ساره بیات یکی از شناخته شده‌ترین چهره‌های زن سینمای ایران است که از سال 1379 پا به عرصه سینما و تلویزیون گذاشت، هرچند نقطه عطف کارنامه کاری ساره بیات را می‌توان ایفای درخشان نقش در فیلم جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی دانست. بیات علاوه بر بازیگری در عرصه طراحی لباس و نقاشی نیز فعالیت دارد.

ساره بیات که سابقه طولانی مدتی در همکاری با منوچهر هادی داشته است تا کنون در آثار مختلفی از این کارگردان ایفای نقش کرده است که از جمله مهمترین آنان می‌توان به سریال عاشقانه و دل اشاره کرد. ساره بیات این بار نیز در پروژه سریال گیسو در نقش قبلی خود به ایفای نقش می‌پردازد.

بازیگرانی که در این قسمت به آنان اشاره کردیم نقش‌های اصلی سریال گیسو را ایفا می‌کنند. در ادامه فهرست کامل بازیگران سریال گیسو به همراه نقش‌های آنان را مشاهده خواهید کرد.

تیزر سریال گیسو

بازیگران سریال گیسو

نام بازیگرنقشمحمدرضا گلزارسهیلساره بیاتپگاهحسین یاریرضاهومن سیدیپیمانهانیه توسلیکتایونمسعود رایگانحاج یونسشمسی فصل‌الهیمهین (همسر حاج یونس و مادر رضا)بیژن امکانیانهوشنگبهاره رهنماافراسانیا سالارینازیجمشید حسینیحجتعلیرضا زمانی نسبمحسنآزاده ریاضیمونا

داستان سریال گیسو

خطر اسپویل!

تاریخ پخش سریال گیسو

همانطور که می‌دانیم سریال گیسو مسیر داستانی فصل قبلی خود یعنی سریال عاشقانه را ادامه می‌دهد اما از آنجا که تنها یک قسمت از این سریال منتشر شده است، چگونگی پیشروی داستان این سریال هنوز بر ما پوشیده است. چیزی که از داستان قسمت اول گیسو مشخص شده این است که بازیگران فصل اول که اکنون هریک بنا به دلیلی در سریال گیسو حضور ندارند، در روند داستانی سریال گیسو هم نقشی نخواهند داشت و هرکدام به نحوی از سیر داستان کنار رفته‌اند. به عنوان مثال پانته‌آ بهرام که در فصل اول نقش همسر رضا شکیبا را ایفا می‌کرد در سریال گیسو حضور ندارد بنابراین در این قسمت شاهد مرگ او به دلیل سرطان پیشرفته هستیم.

علاوه بر این در این قسمت میبینیم که سهیل و پگاه در شرف جدایی بوده و سهیل از نظر مالی در مضیقه شدیدی قرار گرفته است. از سویی دیگر پگاه نیز که قصد گرفتن سرپرستی یک کودک از بهزیستی را دارد به کمک سهیل احتیاج پیدا کرده است. با مرگ همسر رضا یا بهتر بگوییم خواهر پیمان، پیمان که در فصل قبل به همراه همسرش به آمریکا مهاجرت کرده بود دوباره به ایران بازمی‌گردد. به نظر می‌رسد تمام این اتفاقات زمینه‌ساز جمع شدن دوباره هریک از این شخصیت‌ها خواهد شد.

سخن پایانی

بازیگران سریال گیسو

در این مطلب به تمامی جزئیات سریال گیسو پرداخته و علاوه بر بازیگران داستان آن را نیز بررسی کردیم. در انتهای این گزارش از شما مخاطبان عزیز می‌خواهیم نظرات خود را درباره سریال گیسو با ما در میان بگذارید. به نظرتان سریال گیسو به عنوان فصل دوم عاشقانه و بدون مهناز افشار، می‌تواند انتظارها را برآورده و موفقیت فصل اول را تکرار کند یا خیر؟ آیا موفق به دیدن قسمت اول این سریال شده‌اید؟

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.