بهترین کانال های یوتیوب در سال 2021 ؛ معرفی بیش از 20 کانال یوتیوب

در این مقاله بهترین کانال های یوتیوب انتخاب و جمع آوری شده‌اند. اگر به دنبال محتوای باکیفیت در یوتیوب هستید، مقاله بهترین کانال های Youtube را از دست ندهید.

بزرگترین همیشه به معنای بهترین نیست و کانال‌هایی که دنبال کننده‌های زیادی دارند، همیشه محتوای با کیفیت و مفید تولید نمی‌کنند. با حجم محتوای گسترده‌ای که یوتیوب هر روز تولید می‌کند، دنبال کردن محتوای مورد نظر شما کمی دشوار است و ممکن است که ندانید از کجا شروع کنید. در ادامه بهترین کانال های یوتیوب را معرفی خواهیم کرد. همراه بری باخمگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری

بهترین کانال های یوتیوب

1. کانال Minute Physics

اگر به یادگیری فیزیک علاقمند هستید، اما زمان کافی برای مطالعه طولانی مدت ندارید، این کانال یوتیوب مخصوص شما است. موضوعات علمی، بهترین موضوع برای کانال یوتیوب هستند و کاربران زیادی را جذب می‌کنند. کانال Minute Physics یکی از کانال‌های آموزشی یوتیوب است که فیلم‌هایش بسیار کوتاه هستند. آن‌ها درباره همه چیز توضیح می‌دهند، از ساختار آتش گرفته تا داستان کشف بوزون هیگز. بنابراین با استفاده از فیلم‌های این کانال، هنگامی که دوستانتان درباره فیزیک صحبت می‌کنند، احساس گمراهی نخواهید کرد.

2. کانال Crash Course

یکی دیگر از بهترین کانالهای یوتیوب، کانال Crash Course است که فیلم‌های کوتاه درباره هر موضوع آموزنده‌ای ارائه می‌دهد؛ از زیست شناسی گرفته تا ادبیات. این کانال با استفاده از نقاشی و انیمیشن، افراد را به یادگیری موضوعات مختلف، علاقمند می‌کند و حتی می‌تواند کمک کند تا چند آزمون را با موفقیت بگذرانید.

3. کانال Big Think

کانال Big Think چهره‌های بزرگ فلسفه، علم و بقیه زمینه‌ها را معرفی می‌کند و در ویدیوهای کوتاه و قابل درک، به شما ارائه می‌دهد. چه بخواهید درباره فضایی‌ها از میچیو کاکو ویدیو ببینید و چه بخواهید نکته‌هایی درباره سلامت روان یاد بگیرید، Big Think به شما کمک خواهد کرد.

بهترین کانال های Youtube در زمینه هنر و فرهنگ

بهترین کانال های Youtube

1. کانال Lessons from the Screenplay

کانال فیلم سینمایی یوتیوب Lessons from the Screenplay، فیلمنامه محبوب ترین فیلم‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین موضوعات مهمی که باعث می‌شود یک فیلم موفق شود یا شکست بخورد را زیر ذره بین قرار می‌دهد. برای مثال یک ویدیو، تفاوت ساختار داستانی قسمت 3 و 5 اونجرز را توضیح می‌دهد و در ویدیوی دیگر، از فیلم Blade Runner استفاده می‌کند تا نحوه ساخت یک داستان علمی تخیلی را شرح دهد و همچنین یکی از پردرآمدترین کانال‌های یوتیوب نیز هست.

2. کانال Now You See it

یکی از بهترین کانال های فیلم در یوتیوب، کانال Now You See it است که جنبه‌های مختلف فیلمسازی را بررسی می‌کند و روش‌های متفاوتی که یک فیلمساز ممکن است استفاده کند را همراه با دلایل آن توضیح می‌دهد. بعضی از این موضوعات ممکن است طراحی لباس و طراحی شخصیت‌ها باشد.

3. کانال KEXP

شبکه یوتیوب ایستگاه رادیویی سیاتل، میزبان برخی از هیجان انگیزترین نوازنده‌های موسیقی است. این کانال، فیلم‌هایی از اجراهای آن‌ها، مصاحبه و کنسرتشان منتشر می‌کند. اجراهای آکوستیک در استودیوی KEXP فوق‌العاده به نظر می‌رسند.

4. کانال NPR Music

کانال یوتیوب NPR Music تنها یک رادیو برای مصاحبه نیست. بخش موسیقی آن دارای برنامه‌های متنوع و انبوهی از اجراهای عالی هنرمندان است. بهترین برنامه آن‌ها، مجموعه کنسرت‌های Tiny Desk است که هنرمندان از دفتر NPR بازدید می‌کنند و در آن اجرا انجام می‌دهند.

بهترین کانال های یوتیوب در زمینه غذا و آشپزی

بهترین موضوع برای کانال یوتیوب

1. کانال Epic Meal Time

اگر به غذا و آشپزی و بحث کردن درباره آن علاقمند هستید، یکی از محبوب ترین کانال یوتیوب جهان، یعنی کانال Epic Meal Time مخصوص شما است. بیشتر غذاهایی که در اینجا درست می‌شود، با گوشت هستند، پس برای گیاهخواران یا کسانی که مشکل قلبی یا مشکل معده دارند، مناسب نیست.

2. کانال (Babish Culinary Universe (Binging with Babish

یکی دیگر از پرطرفدارترین کانال های یوتیوبی، کانال Babish Culinary Universe است. در این کانال، غذاهایی که در فیلم‌ها یا نمایش‌ها دیده می‌شود، با جزئیات بی عیب و نقص تهیه می‌شوند. این کانال علاوه بر شوخ طبعی، دستورالعمل‌های این غذاها را نیز در اختیار بیننده‌ها قرار می‌دهد، از گوشت گاو Wellington گرفته تا شیرینی کدو تنبل در فیلم هری پاتر.

3. کانال Cocktail Chemistry

یکی دیگر از پرطرفدارترین کانال های یوتیوب در جهان، کانال Cocktail Chemistry است. اگر می‌خواهید از مهمانان پذیرایی کنید، ایده خوبی است که بدانید چگونه کوکتل درست کنید. این کانال، دستورالعمل‌های انواع کوکتل را در اختیار بیننده‌ها قرار می‌دهد؛ از دستورالعمل‌های قدیمی تا دستورالعمل‌های جدید و جالب‌تر.

بهترین کانال های یوتیوب در زمینه سفر و ماجراجویی

کانال های یوتیوبی

1. کانال Fun For Louis

کانال Fun For Louis یکی از بهترین کانال های یوتیوب است که در آن تجربیات سفرهای عجیب و غریب و هیجان انگیز لوئیس کول (Louis Cole) به اشتراک گذاشته می‌شود. کاربران با دیدن تجربه سفرهای او، برای سفرهای خودشان ایده می‌گیرند. هدف اصلی این ویدیوها این است که فرهنگ هر کشور را به تصویر بکشند و برای هر ویدیو، یک عنصر منحصر به فرد وجود دارد که با ویدیوهای دیگر، تفاوت دارد.

2. کانال Gareth Leonard

اگر می‌خواهید که درباره هر مقصد سفر، اطلاعات کلی داشته باشید، ویدیوهایی در کانال Gareth Leonard یافت می‌شود. این کانال، یکی از بهترین کانال های Youtube است که سفرهای مختلف لئونارد به نقاط مختلف جهان را با کاربران به اشتراک می‌گذارد. در این فیلم‌ها، نکات مربوط به سفر، فهرستی از مکان‌های دیدنی دنیا و ویدیوهای هیجان انگیز درباره کشورهای مختلف جهان ارائه می‌شود.

برترین کانال های یوتیوبی حوزه پزشکی

بهترین کانالهای یوتیوب

1. کانال VangelinaSkov

یکی از بهترین کانال های یوتیوب در زمینه پزشکی، کانال VangelinaSkov است که درباره اختلالات شخصیتی، بیماری‌های روانی و سلامت روان، توضیح می‌دهد. این کانال دنبال کننده‌های زیادی دارد و در موضوعات سلامت روان، مبارزه می‌کند؛ بنابراین اعتماد زیادی در جوامع مختلف کسب کرده است. آن‌ها اغلب با سایر کانال‌ها نیز تعامل می‌کنند و بحث‌های جالبی را شکل می‌دهند.

2. کانال MedCram Videos

کانال MedCram یکی از بهترین کانال های Youtube است که اطلاعات پزشکی را با ویدیوهای قابل درک و ساده در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این کانال از تصاویر ساده و توضیحات واضح استفاده می‌کند تا به دانشجویان پزشکی کمک کند که مفاهیم پیچیده را یاد بگیرند. این کانال شامل فیلم‌های آموزشی است که کمک می‌کند تا دانشجوها در امتحانات، نمره قبولی کسب کنند. این کانال، یک منبع آموزشی عالی برای دانشجویانی است که به دنبال کسب نمرات خوب و بهبود دانش علمی خود هستند.

3. کانال FTP Lectures

کانال FTP Lectures یکی دیگر از بهترین کانال های یوتیوب است که مطالب، فیلم‌های آموزشی و سوالات مختلف در زمینه پزشکی را مطرح می‌کند. این کانال، مفاهیم پیچیده را برای دانشجویان به سادگی توضیح می‌دهد. همچنین شامل سخنرانی‌های استادان در مورد موضوعات بیوشیمی، پاتوفیزیولوژی، دستگاه گوارش و آسیب شناسی است. به علاوه، دارای بسیاری از فیلم‌های الهام بخش است که به دانشجویان پزشکی کمک زیادی می‌کند.

بهترین کانال های آموزش زبان یوتیوب

محبوب ترین کانال یوتیوب جهان

1. کانال Speak English With Mr. Duncan

شاید بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری زبان، کانال آقای دانکن باشد که خود را به عنوان یک معتاد به زبان انگلیسی معرفی می‌کند. او از طریق کانال یوتیوب خود به صورت رایگان به همه دنیا انگلیسی آموزش می‌دهد. از درس‌های او چیزهای زیادی خواهید آموخت. فیلم‌های او نیز جذاب و جالب هستند. بیشتر فیلم‌ها بر نحوه صحبت کردن به زبان انگلیسی تاکید می‌کنند و کمتر به گرامر اهمیت می‌دهند. دروسی که او یاد می‌دهد شامل موضوعات مختلفی می‌شوند؛ مثل طبیعت، مد، اخبار، صحبت‌های عامیانه و حتی قانون بقا.

2. کانال Easy English

یکی از بهترین کانال های YouTube در زمینه آموزش زبان، کانال Easy English است که مطالب مفیدی در اختیار کاربران و دنبال کننده‌ها می‌گذارد. هر ویدیو شامل مکالمات واقعی انگلیسی زبانان است. با مردم در خیابان‌ها مصاحبه می‌شود و سوالات ساده‌ای در مورد زندگی روزمره آن‌ها پرسیده می‌شود. بنابراین شما با لهجه‌های مختلف آشنا می‌شوید و به شنیدن زبان انگلیسی عادت می‌کنید.

3. کانال BBC Learning English

BBC یک موسسه انگلیسی است؛ بنابراین بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی است. هر روز یک درس جدید در کانال BBC Learning English منتشر می‌شود که هر یک برای کمک به شما در یادگیری زبان در قالب‌های مختلف طراحی و ارائه می‌شود. همچنین وبسایت آن‌ها نیز منبع فوق‌العاده‌ای برای آموزش به زبان آموزان در هر گروه سنی است.

4. کانال Jennifer ESL

جنیفر یک معلم زبان انگلیسی است که صبور و بسیار آگاه است و همچنین مسائل را به صورت شفاف توضیح می‌دهد. این کانال آموزش زبان، یکی از بهترین کانال های YouTube است که دروس را با ترتیب مشخصی آموزش می‌دهد و همچنین، انگلیسی را با لهجه آمریکایی به زبان آموزان یاد می‌دهد. این دروس شامل عناصر اصلی آموزش زبان مثل خواندن، نوشتن، گوش دادن، صحبت کردن، گرامر، لغات و تلفظ آن‌ها است. همچنین، فضای کلاس‌ها بسیار صمیمی و گرم است.

بهترین کانال‌های آموزش تناسب اندام در یوتیوب

کانال‌های آموزشی یوتیوب

1. کانال Nick’s Strength and Power

اگر به دنبال یکی از بهترین کانال های یوتیوب برای تناسب اندام هستید، کانال Nick’s Strength and Power را از دست ندهید. نیک تجربیات خود به عنوان یک بدنساز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و پیشرفت خود را به اشتراک می‌گذارد. اگر یک بدنساز هستید یا علاقمند به بدنسازی هستید، این کانال به شما امکان می‌دهد تا با جدیدترین اتفاقات در دنیای بدنسازی آشنا شوید. نیک در مسابقات شرکت می‌کند و تجربیات خود را در این زمینه به اشتراک می‌گذارد. در این کانال محتوای ارزشمندی درباره تاریخچه بدنسازی و افراد مشهور نیز ارائه می‌شود.

2. کانال Love Sweat Fitness

کانال Love Sweat Fitness رژیم‌های غذایی و سبک زندگی سالم را با کاربران به اشتراک می‌گذارد. این کانال که یکی از بهترین کانال های YouTube و یکی از الهام‌بخش‌ترین کانال‌ها است، تجربیات سازنده آن را درباره سبک زندگی سالم ارائه می‌دهد. این کانال به عنوان یک مربی شخصی عمل می‌کند و یکی از جذاب ترین کانال‌ها در موضوع تناسب اندام است. یکی از بهترین موارد درباره کانال Love Sweat Fitness این است که این مربی، تجربه خود در زمینه کاهش وزن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

او نکات مربوط به سبک زندگی و دستورالعمل‌های سالم را به اشتراک می‌گذارد. او توضیح می‌دهد که چگونه باید به اهداف کاهش وزن رسید و چگونه باید این وزن را حفظ کرد. اگر در مورد اهداف ورزشی خود نیاز به راهنمایی دارید، این کانال می‌تواند کمک بزرگی به شما باشد.

3. کانال HASfit

یکی دیگر از بهترین کانال های یوتیوب با موضوع تناسب اندام، کانال HASfit است. اگر مدت زیادی است که به کاهش وزن فکر می‌کنید یا باشگاه رفتن تاثیری در وزن شما نداشته است، این کانال می‌تواند برای شما راه حلی داشته باشد و شما را راهنمایی کند. این کانال، بیشتر از 1000 تمرین ورزشی در اختیار کاربران قرار داده و همچنین دارای برنامه‌های تمرینی برای 30 روز تا 90 روز است که شامل مشاوره تغذیه، برنامه‌های تمرینی و انگیزه برای ادامه دادن این روند است.

بهترین چیز در مورد این کانال این است که تمرین‌های مختلف را بر اساس عضلات بدن دسته بندی کرده است. برای مثال، به جای تمرینات عمومی بالاتنه، چند سری تمرین به ماهیچه سه سر، شانه و کمر اختصاص داده شده است. همچنین تمرینات کیک بوکسینگ و تمرینات سری MMA از بهترین تمرینات تناسب اندام در یوتیوب هستند. اگر می‌خواهید کانال یوتیوب متفاوتی درباره تناسب اندام را دنبال کنید، این کانال پیشنهاد ما به شما است.

4. کانال Joanna Soh Official

کانال یوتیوب Joanna Soh Official یکی از بهترین کانال های YouTube درباره تناسب اندام و سبک زندگی سالم است که شما با دنبال کردن آن، می‌توانید از مزایای مربی شخصی در خانه بهره‌مند شوید. چالش‌های ورزشی، بهترین راه برای کسب انگیزه هستند و محتوای این کانال نیز به این صورت است که شما را با این چالش‌ها مواجه خواهد کرد. برای مثال، در این کانال چالش‌های ورزشی هیجان انگیزی مثل چالش سوزاندن 10 هزار کالری در 30 روز ارائه می‌شود که به کاربران این کانال برای ورزش کردن انگیزه می‌دهد. این چالش‌ها در بخش Crazy Workout Challenges یافت می‌شوند و همانطور که از اسمش پیداست، ممکن است شدید باشد و برای برخی افراد مناسب نباشد.

جوانا به عنوان یک مربی شخصی، به همه موارد از جمله تغذیه و ورزش آگاهی دارد. اگر به تازگی قصد دارید که ورزش کنید و سبک زندگی سالم را جدی بگیرید، فیلم‌های این کانال یوتیوب که درباره غذاهای سالم و وعده‌های غذایی است، برای شما بسیار مناسب است. همچنین با این کانال، می‌توانید عادت‌های بد غذایی خود را کنار بگذارید.

اگر ساعت‌های زیادی را در یوتیوب می‌گذرانید و می‌خواهید مطالب مفید و آموزنده یاد بگیرید، می‌توانید در بسیاری از زمینه‌ها کانال‌هایی که گفته شد را دنبال کنید. انتخاب از بین تعداد زیادی کانال، کار راحتی نیست و امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.