برنامه همرفیق با اجرای شهاب حسینی

برنامه هم رفیق رقابتی جدی با دورهمی مهران مدیری و سایر تاک‌شوهای تلویزیون دارد. تاکنون مهمانان متعددی به این برنامه دعوت شده‌اند. این برنامه هر هفته پنجشنبه در پلتفرم نماوا پخش می‌شود.

همرفیق جدیدترین برنامه تاک شوی ایرانی است که شهاب حسینی کارگردانی و اجرای آن را بر عهده دارد. شهاب حسینی در این برنامه مهمانی دعوت می‌کند و با آنها درباره رفاقت صحبت می‌شود. سپس میهمان برنامه ساز مورد علاقه خود را به مجری می‌گوید و در همان لحظه نوزانده‌ای چیره دست آن ساز را اجرا می‌کند. در ادامه برنامه، بهترین دوست مهمان اول، به جمع اضافه  می شود و شاهد اهدای جوایز و اجرای موسیقی زنده توسط گروه بمرانی هستیم.

پنجشنبه 23 بهمن 1399 قسمت دهم برنامه همرفیق با حضور رضا صادقی و علی انصاریان پخش می‌شود. این قسمت با یاد فوتبالیست و هنرمند فقید، علی انصاریان منتشر خواهد شد.

ویدیوی بخش‌هایی از قسمت دهم همرفیق را در زیر تماشا کنید:

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نقدی بر برنامه هم رفیق

یکی از بهترین بازیگران ایران (شهاب حسینی) روبه‌روی چند تن از محبوب‌ترین هنرمندان ایرانی می‌نشیند و با آنها درباره رفاقت صحبت می‌کند. اما چه اتفاقی می‌افتد که این برنامه با آن ایده‌ی جذاب به یک تاک‌شوی شلخته و بی‌کیفیت تبدیل می‌شود؟ در سال‌های گذشته برنامه‌های گفتگومحوری نظیر دورهمی سطح سلیقه مخاطبان ایرانی را بالا برد. کیفیت بالای اجرای مهران مدیری، هم‌زبانی با مهمانان و پرسیدن سوالات جذاب از آنها باعث شده مخاطب ایرانی چیزی فراتر از یک همنشینی ساده از برنامه گفتگومحور توقع داشته باشد. اما برنامه همرفیق تمام معادلات را بهم زد

شهاب حسینی که قرار بود با این برنامه به روزها اوج خود برگردد حالا به یک مجری-کارگردان ضعیف تبدیل شده است. اگر فقط به آخرین قسمت از برنامه همرفیق نگاهی بیندازید متوجه این موضوع می‌شوید. شهاب حسینی با پرسیدن سوالاتی کلیشه‌ای و تکراری در هر قسمت، رسما مخاطبان خود را خسته می‌کند. سوالاتی نظیر «معنی رفاقت چیست؟ بهترین رفیق کیست؟ اوضاع دست ما نیست اما احوالت چطوره؟» بینندگان را به یک نقشه‌ی از پیش تعیین شده و تکراری دعوت کرده است. مخاطبانی که با حضور هنرمندانی نظیر محسن تنابنده و فاطمه معتمدآریا دوست دارند درباره زندگی خصوصی و هنری آنها بیشتر بدانند با سوالاتی مواجه می‌شوند که اصلا برایشان اهمیتی ندارد

ضعف در برنامه همرفیق نه فقط در «طراحی سوالات» و «اجرا» بلکه در چیدمان بخش‌های مختلف برنامه هم بارز است. حضور اسپانسر در انتهای هر قسمت و جایزه دادن، خوب از آب درنیامده و اجرای ساز مورد علاقه مهمان به گونه‌ای طراحی شده که شعور مخاطب زیر سوال می‌رود. درحالی که با مهمان برنامه از قبل هماهنگ شده، سوالی درباره ساز مورد علاقه او پرسیده می‌شود و چند دقیقه بعد، نوازنده‌ای چیره‌دست همان ساز را می‌نوازد!

گم شدن روند پرسیدن سوالات، در دست گرفتن برنامه توسط مهمانان، شوخی‌های نه چندان خنده‌دار شهاب حسینی با مهمانان و حرکات عجیب نظیر مالیدن دست‌های شهاب حسینی به هم،  از برنامه همرفیق یک مجموعه ضعیف ساخته است. با توجه به اینکه چندین قسمت از این برنامه در ماه‌های قبل ضبط شده قطعا سازندگان آن نتوانستند به شکل درست بازخورد مخاطبان را دریافت کنند و حالا حالاها باید شاهد همین شکل از اجرا باشیم تا شاید در قسمت‌های آینده روند بهبود پیدا کند.

مهمانان برنامه همرفیق

قسمت اول: نوید محمد زاده

مهمان هم رفیق

اولین مهمان همرفیق نوید محمدزاده بود. این بازیگر توانمند کشور با ظاهری جدید و حدود 13 کیلوگرم کاهش وزن روی صحنه‌ی همرفیق ظاهر شد. به گفته شهاب حسینی، این دو تاکنون همدیگر را از نزدیک ندیده بودند و قبلا فقط تلفنی با هم در تماس بودند. نوید محمدزاده در سال‌های اخیر جوایز داخلی و خارجی متعددی کسب کرد و به همین دلیل یکی از بهترین جوانان بازیگر حال حاضر سینمای ایران محسوب می‌شود. نوید محمدزاده از وحید جلیلوند به عنوان رفیق خود برای این برنامه دعوت کرد و در نیمه دوم همرفیق، وحید جلیلوند کارگردان برجسته سینمای ایران به جمع مهمانان همرفیق پیوست.

قسمت دوم: هوتن شکیبا

چند سالی‌ست که سیمرغ محبوبیت روی شانه‌های هوتن شکیبا جا خوش کرده است. این هنرمند خوش صدای کشور میهمان قسمت دوم برنامه همرفیق شد. هوتن شکیبا متولد 24 خرداد 1363 بوده و با حضور در سریال لیسانسه‌ها به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد. هوتن شکیبا با صداپیشگی نقش «دیبی» در مجموعه کلاه قرمزی هم شناخته می‌شود. سال 1397 این هنرمند توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در نقش « شبی که ماه کامل شد» دریافت کند. هوتن شکیبا به همراه دوست هنرمندش، بهرام افشاری در قسمت دوم برنامه همرفیق حاضر شد. رفاقت هوتن شکیبا و بهرام افشاری به سال 1387 بر می‌گردد که در یک تئاتر با هم آشنا شدند.

قسمت سوم: پژمان جمشیدی

سومین میهمان برنامه هم رفیق، فوتبالیست سابق و بازیگر با استعداد این روزهای تلویزیون و سینما، پژمان جمشیدی است. پنجشنبه 4 دی 99 شاهد حضور پژمان جمشیدی در تاک شوی همرفیق بودیم. سام درخشانی به عنوان همراه و رفیق پژمان جمشیدی در قسمت سوم همرفیق حضور داشت.

قسمت چهارم: فاطمه معتمدآریا

یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و البته پرحاشیه‌ترین بازیگران زن ایران مهمان قسمت چهارم برنامه همرفیق است. فاطمه معتمد آریا هم در عرصه بازیگری و هم سیاسی یکی از فعال‌ترین هنرمندان زن ایران است که مدتی هم ممنوع التصویر بود. همراه و همرفیق خانم معتمد آریا، مرضیه برومند بود.

قسمت پنجم: محسن تنابنده

مهمان قسمت پنجم برنامه همرفیق محسن تنابنده خواهد بود. محسن تنابنده بیشتر به خاطر بازی در سریال پایتخت و ایفای نقش نقی معمولی شناخته می‌شود. احمد مهران‌فر به عنوان همرفیق و  همراه محسن تنابنده در این برنامه معرفی شده است.

قسمت ششم: هادی حجازی فر

هادی حجازی فر و محمدحسین مهدویان مهمانان قسمت ششم همرفیق بودند.

قسمت هفتم:  مهران احمدی

مهران احمدی مهمان قسمت 7 همرفیق بود. او از بروز نیک نژاد به عنوان همرفیق خود در این برنامه دعوت کرد.

قسمت هشتم:  شبنم مقدمی

مهمان برنامه همرفیق

مهمانان قسمت هشتم برنامه همرفیق، شبنم مقدمی و مریم شیرازی بودند.

قسمت نهم: نیما رئیسی

همرفیق / نیما رئیسی

ساختار برنامه همرفیق

برنامه‌های گفتگومحور این سال‌ها طرفداران زیادی به دست آورده‌اند. بعد از خندوانه، مهران مدیری با دورهمی به برنامه تاک شو شکل و شمایل جدیدی بخشیدند. در سال‌های گذشته افرادی نظیر مجید صالحی و اشکان خطیبی برنامه‌های تاک شوی مخصوصی برای شبکه‌های نمایش خانگی تولید کردند که طرفداران مخصوص به خود را داشت. شهاب حسینی به گفته خودش برنامه همرفیق را راه‌اندازی کرد تا نفس به نفس مردم با آنها صحبت کند.

همانطور که در ابتدا گفته شد، ساختار برنامه همرفیق به شکل یک تاک شو یا برنامه گفتگو محور است؛ با این تفاوت که میهمان برنامه می‌تواند مهمان دیگری را هم به آن دعوت کند. میهمانِ میهمان باید رفیق صمیمی او باشد. در خلال صحبت، گروه بمرانی به صورت زنده موسیقی اجرا می‌کند. بمرانی در سالی که گذشت آلبوم «قهرمانی در کار نیست» را منتشر کرد که با استقبال بی‌نظیری از سوی مخاطبان مواجه شد. نکته دیگر، حضور اسپانسر در بخش انتهایی تاک شوی همرفیق بود که به شکل مستقیم برنامه آپ را تبلیغ می‌کند و جوایزی به حاضران در سالن، میهمانان برنامه و مخاطبان اهدا می‌کند.

باید به این نکته هم اشاره کرد که مخاطبان می‌توانند ویدیوهایی از خود ضبط کنند و به برنامه همرفیق بفرستند. این ویدیو باید درباره رفاقت باشد. در خلال برنامه تعدادی از این ویدیوها نمایش داده می‌شود. گفته می‌شود نویسنده برنامه همرفیق «سروش صحت» است و سوالاتی که شهاب حسینی از مهمانان می‌پرسد توسط او نوشته شده است.

برنامه هم رفیق

زمان پخش برنامه همرفیق

برنامه همرفیق هر پنجشنبه میهمان خانه مردم است. تهیه کننده برنامه همرفیق در مصاحبه‌ای اعلام کرد از 20 آذر، هر پنجشنبه برنامه همرفیق در پلتفرم نماوا پخش می‌شود.

نظر شما درباره برنامه هم رفیق، جدیدترین ساخته شهاب حسینی چیست؟ آیا برنامه‌های سابق شهاب حسینی به عنوان مجری را تماشا کرده‌اید؟ در پایین همین صفحه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر از طرفداران شهاب حسینی هستید، می‌توانید در این مقاله بیوگرافی کامل او را مطالعه کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.