آمریکا کشوری چند ملیتی و دارای فرهنگ‌های گوناگون از تمام کشورهای دنیاست. بسیاری از خانوداه‌های آمریکایی دنباله رو تاریخچه خانوادگی از نیاکان مهاجر خود هستند که از مناطق دور خطرات و سختی‌ها تحمل کرده اند تا دراین کشور برای تضمین آزادی شان اسکان گزینند و برای بسیاری از خانواده‌های آمریکایی این آزادیها با تلاش زیاد به دست آمده است. والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ آنها از حقوق اساسی که برای ما ارزش بسیار دارد محروم شده‌اند.
گوناگونی مردم سایر کشورها که به این کشور سفر کرده اند فرهنگ آنان را متنوع کرده و ایده و انرژی جدیدی در امریکا ایجاد کرده است و امروزه کودکان امریکا بیش از هرکس دیگری فرصت برخورد با نژادها ، مذهب‌ها و فرهنگ‌های مختلف را دارند . همکلاسی‌ها به طور فزاینده‌ای مختلف هستند و رفتار آنها انعکاسی از شیوه زندگی و کار خانوادگی آنهاست .
دنیای گوناگونی :
بسیاری از خانواده ها این حقیقت را پذیرفته اند در جامعه‌ای زندگی می‌کنند که تنوع فرهنگی زیاد است. بعضی مردد هستند مخصوصا اگر با افرادی که با آنها فرق می‌کند برخورد نداشته باشند. بچه‌ها از نظر برخورد تفاوت های فرهنگی از والدین خود فرصت های بیشتری دارند. بافت دوست‌ها، همکلاسی‌ها و تیم‌های ورزشی بیش از نسل گذشته فرق کرده است . چرا برای خانواده‌ها مهم است که کودکان خود را برای زندگی یادگیری و کار در جامعه یا که روز به روز متفاوت‌تر می‌شود آماده کنند . یاد دادن بردباری فقط به علت این که بخشی از میراث آمریکاست مهم نیست .
بلکه افرادی که یاد می گیرند آماده پذیرش تفاوتها باشند فرصت بیشتری در آموزش ، تجارت و راههای دیگر خواهد داشت . به طور خلاصه موفقیت کودکان شما به موفقیت در جهان امروز بستگی دارد و موفقیت آینده آنها به قدرت درک احترام گذاشتن و کار با دیگران بستگی دارد .
بردباری چیست ؟
بردباری صراحت ، صداقت و احترام به تفاوت هایی است که در بین مردم وجود دارد . هر چند قبلاً بردباری به معنی تفاوت‌های مذهبی و نژادی برمی‌گشت مفاهیم گوناگونی و شکیبایی نیز برای جنسیت ناتوانیهای مذهبی و جسمی و تفاوت‌های دیگر به کار برده می‌شود.
بردباری یعنی احترام گذاشتن به دیگران و یاد گرفتن از آنها ارزش نهادن به تفاوت‌ها پر کردن خلاء فرهنگی حذف تصورات قالبی، کشف زمینه مشترک ، و ایجاد تعهدات جدید ، بردباری به شیوه‌های مختلف نقطه مقابل تعصب می باشد . ولی آیا بردباری بدین معناست که باید همه رفتارها را پذیرفت ؟ البته نه رفتارهای ناپسند یا رفتارهایی که دیگران را آزار می دهد مثل قلوری یا رفتارهایی که قوانین جامعه را نقض می‌کند مثل دروغ گفتن یا دزدی نباید در برابر آنها سکوت کرد . و بردباری به خرج داد . بردباری یعنی پذیرفتن افراد به این دلیل که آنها وجود دارد نه پذیرفتن رفتار بد آنها . شکیبایی همچنین به معنی رفتار کردن بادیگران آنطور که دوست دارید با شما رفتار شود .
چگونه بردباری آموزش داده می‌شود ؟
مثل سایر طرز برخورد ها صبر و تحمل هم به شیوه‌های ماهرانه آموزش داده می‌شود . قبل از این که کودک بتواند صحبت کند از نزدیک همه چیز را مشاهده می کند و والدین را سرمشق خود قرار می‌دهد . بچه ها در هر سنی ارزش های خود را در بیشتر بخش ها بوسیله انعکاس ارزشها و طرز برخورد در مراقبت از آنها گسترش می‌دهند .
بسیاری از والدین در جوامع چند ملیتی زندگی و کار می کنند و دوستان آنها با خودشان تفاوت دارند . نحوه بر خورد والدین و احترام گذاشتن به دیگران اغلب بخشی است که کمتر در موردش فکر می‌کنند آنها نحوه برخوردها را به سادگی با ارزش‌های خودشان و خود بودن آموزش می دهند . والدینی که بردباری را در زندگی روزانه شان ابراز می‌کنند یک پیام محکم به دیگران فرستاده اند در نتیجه کودکان شما یاد می‌گیرند به تفاوت‌ها احترام بگذارند .
البته احترام گذاشتن به تفاوت های دیگران به معنی کنار گذاشتن فرهنگ اصیل خود نیست . ممکن است خانواده شما فرهنگ اصیل گذشته یا نسل های مذهبی داشته باشد که برای او یک افتخار است . خانواده ها باید در حالیکه صادق هستند و با فرهنگ خود زندگی می کنند راههای احترام گذاشتن به تفاوت ها را پیدا کنند .
والدین برای این که به بچه ها کمک کنند تا بردباری را بیاموزند چه کاری می توانند انجام دهند ؟
والدین می توانند با مثال یا راههای دیگر بردباری را به کودکان یاد دهند با یکدیگر در مورد شکیبایی و احترام گذاشتن صحبت کنند وبه این طریق به کودک کمک می کنند تا ارزشهایی را که آنها دلشان می خواهد یاد بگیرند . باید به کودک فرصت داد تابا دیگران بازی و کار کند این به کودک مستقیما فرصت می دهد تا یاد بگیرد هر کس چیزهایی دارد که می تواند به او کمک کند و تفاوت ها و شباهت ها را درک می کند . دراینجا نکاتی هست که والدین می توانند برای آموزش بردباری به کودکان خود از آنها کمک بگیرند . به طرز برخورد های خود توجه داشته باشید والدینی که می خواهند به تفاوت ارزشهای کودکان خود کمک کنند می توانند نسبت به قالب فرهنگی که یاد گرفته اند حساس باشند و تلاش کنند آنها را اصلاح کنند .
به یاد داشته باشید کودکان همیشه به صحبتهای شما گوش می دهند وقتی درباره دیگران که با شما تفاوت دارند صحبت می کنید به شیوه گفتن خود توجه داشته باشید ازگفتن جوک خودداری کنید که جوکها تصور قالبی را تداوم می بخشد هر چند بعضی جوکها سرگرمی بی ضرری هستند ممکن است طرز نگرش به بردباری و احترام گذاشتن به دیگران را از بین ببرد .
در انتخاب کودکان ، اسباب بازی ، موزییک ، کارهای هنری و نوارهای ویدئویی دقت کنید به خاطر داشته باشید که رسانه ها تاثیر زیادی بر شکلگیری رفتارها دارد .
درباره قالبهای نادرست که از رسانه ها بخش می شود صحبت کنید و به نکات اشتباه آن اشاره کنید .
به سوالات کودکان درمورد تفاوت ها صادقانه و احترام آمیز جواب دهید این عمل باعث می شود تا وقتی که توجه و بحث در مورد تفاوت ها با احترام صورت می گیرد قابل قبول است .
به تفاوتهای داخل خانواده را بازگو کنید و به آنها احترام بگذارید تفاوت توانایی علایق و روش کودکان را شرح دهید . برای ویژگیهای فردی هر یک از اعضای خانواده ارزش قائل شوید .
به یاد داشته باشید بردباری به معنی صبر در برابر رفتارهای غیر قابل قبول نیست بلکه به معنی این است که هر کس مستحق برخورد احترام آمیز است وباید با دیگران با احترام رفتار کرد .
به کودکان کمک کنید تا نسبت به خودشان احساس خوبی داشته باشند کودکانی که نسبت به خود احساس بدی دارند اغلب بادیگران بد رفتار می کنند کودکانی که اعتماد به نفس قوی دارند برای خود ارزش قائل اند و بادیگران نیز با احترام رفتار می کنند . به کودکان کمک کنید تا تحمل ،احترام و ارزش نهادن را یاد بگیرند .
به کودک فرصت دهید تا با کودکانی که با او تفاوت دارد بازی و کار کند وقتی می خواهید کودک را مدرسه یا مهد کودک ثبت نام کنید سعی کنید جایی را انتخاب کنید که جمعیت آن متفاوت باشند .
سعی کنید همه اعضای خانواده با هم درباره مراسم های مذهبی و تعطیلات دیگر فرهنگ‌ها. آگاهی داشته باشید
به سنت های خانوادگی احترام بگذارید و آنها را به کودکان خود و افراد خارج از خانواده شما که می‌خواهند درباره متفاوت شما بدانند یاد دهید .
وقتی والدین کودکانی خود را به برخورد صبورانه تشویق می کنند در باره ارزشهای آنها صحبت کنند و طوری رفتار کنند که دوست دارند دیگران با آنها رفتار کنند کودکان از آنها پیروی خواهند کرد .