دندان در آوردن یكی از مراحل سختی است كه كودكان دیر یا زود با آن مواجه هستند و اغلب دچار افت وزنی می‌شوند و گریه‌های طولانی آنها والدین را كلافه می‌كند و همه ما از این كه كودكمان درد بكشد، ناراحت می‌شویم. شاید راه حل‌های ساده‌ای كه ذكر شده تحمل این درد را برای كودكان و والدین آسانتر كند.
۱) یك كودك ۶ ماهه اشتیاق زیادی دارد كه خودش غذا بخورد. پس با یك بستنی یخی كوچك این اجازه را به او بدهید. دریك قالب یخ آب میوه دلخواه كودك را بریزید و چوب تمیزی در آن قرار دهید و بگذارید كه كاملاً یخ بزند. با خوردن این بستنی، برای مدتی لثه‌های كودك سِر شده و احساس خارش نمی‌كند.
۲) بعد از اینكه نوك دو دندان پایین پیدا شد، كودك می‌تواند یك هویج یا یك تكه سیب خنك را گاز بزند. این كار درد او را كاهش می‌دهد و در عین حال كمی هم میوه یا سبزیجات خورده است. ولی كاملاً مراقب باشید چیزی بدست كودك ندهید كه به گلویش بپرد.‌
۳) می‌توانید با مشورت پزشك ژل‌هایی را تهیه كنید كه برای مدتی درد لثه كودك را كاهش می‌دهد.
۴) دندانی‌های (لیسك‌های) مناسبی را تهیه كنید و در اختیارش بگذارید كه كودك با گاز زدن آنها احساس درد كمتری بكند. نوعی از آنها كه محتوی آب است را در فریزر قرار دهید و پس از انجماد آب درون آن، به كودك بدهید.