مواد لازم برای ۴ نفر

بادمجان درسته در اندازه متوسط —————————- به تعداد نفرات + ۱ الی ۲ عدد اضافه

مخلوط گوشت چرخ کرده و سویا —————————- ۲۰۰ گرم

پیاز ———————————————————– دو عدد متوسط

فلفل سبز قلمی ——————————————— یک – دو عدد

گوجه فرنگی ————————————————- ۴ عدد متوسط

نمک ، روغن ————————————————– به مقدار لازم

طرز تهیه :

بادمجانها را پوست بگیرید و نمک بزنید و یک ساعت بگذارید تا تلخی آنها گرفته شود . بعد در مقداری روغن خوب سرخ کنید . و بگذارید تا سرد شود .

۱ عدد پیاز را خلال خرد کنید و در تابه ای با مقداری روغن سرخ کنید . بعد از اینکه طلایی شد ، مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کنید و هم بزنید تا سرخ شود . دو عدد گوجه را ریز رنده کنید و بعد از اینکه کمی آب گوشت و سویا کشیده شد به مخلوط اضافه کنید . وقتی آب گوجه هم کشیده شد فلفل سبز را خرد کنید و همراه با نمک به مخلوط اضافه کنید و ۱۰ دقیقه با حرارت ملایم و درب بسته بگذارید تا خوب مواد بپزند . ( اگر لازم بود یک استکان آب در تابه بریزید )

بادمجانها را طوری از وسط برش بزنید که نصف نشوند . در حد یک شکاف . لازم نیست داخل بادمجانها را خالی کنید . و بعد از مواد آماده شده داخل بادمجانها بریزد .

در این مرحله یک عدد پیاز باقیمانده را در تابه سرخ کنید و وقتی کاملا طلایی شد ، دو عدد گوجه باقیمانده را نیز رنده کنید و داخل تابه بریزید و بگذارید تا کاملا بجوشد . کمی هم نمک و فلفل به آن بیفزایید تا مزه دار شود .

 بادمجانهای پر شده را داخل سس بگذارید و با درب بسته حدود ۱۵-۳۰ دقیقه صبر کنید تا بادمجانها خوب بپزند .

بعد همراه با نان در ظرف مناسب سرو کنید .

در مواد داخل بادمجان میتوانید به دلخواه موادی کم یا زیاد کنید . به طور مثال میتوانید از قارچ خرد شده یا فلفل دلمه ای و .. نیز در این مخلوط استفاده کنید .

من مقداری سبزی معطر هم به مواد بالا اضافه کردم .

بادمجان شکم پر – شکم پاره
عکس از منبع دیگر