مواد لازم براي 4 نفر

بادمجان درسته در اندازه متوسط —————————- به تعداد نفرات + 1 الي 2 عدد اضافه

مخلوط گوشت چرخ كرده و سويا —————————- 200 گرم

پياز ———————————————————– دو عدد متوسط

فلفل سبز قلمي ——————————————— يك – دو عدد

گوجه فرنگي ————————————————- 4 عدد متوسط

نمك ، روغن ————————————————– به مقدار لازم

طرز تهيه :

بادمجانها را پوست بگيريد و نمك بزنيد و يك ساعت بگذاريد تا تلخي آنها گرفته شود . بعد در مقداري روغن خوب سرخ كنيد . و بگذاريد تا سرد شود .

1 عدد پياز را خلال خرد كنيد و در تابه اي با مقداري روغن سرخ كنيد . بعد از اينكه طلايي شد ، مخلوط سويا و گوشت چرخ كرده را به پياز اضافه كنيد و هم بزنيد تا سرخ شود . دو عدد گوجه را ريز رنده كنيد و بعد از اينكه كمي آب گوشت و سويا كشيده شد به مخلوط اضافه كنيد . وقتي آب گوجه هم كشيده شد فلفل سبز را خرد كنيد و همراه با نمك به مخلوط اضافه كنيد و 10 دقيقه با حرارت ملايم و درب بسته بگذاريد تا خوب مواد بپزند . ( اگر لازم بود يك استكان آب در تابه بريزيد )

بادمجانها را طوري از وسط برش بزنيد كه نصف نشوند . در حد يك شكاف . لازم نيست داخل بادمجانها را خالي كنيد . و بعد از مواد آماده شده داخل بادمجانها بريزد .

در اين مرحله يك عدد پياز باقيمانده را در تابه سرخ كنيد و وقتي كاملا طلايي شد ، دو عدد گوجه باقيمانده را نيز رنده كنيد و داخل تابه بريزيد و بگذاريد تا كاملا بجوشد . كمي هم نمك و فلفل به آن بيفزاييد تا مزه دار شود .

 بادمجانهاي پر شده را داخل سس بگذاريد و با درب بسته حدود 15-30 دقيقه صبر كنيد تا بادمجانها خوب بپزند .

بعد همراه با نان در ظرف مناسب سرو كنيد .

در مواد داخل بادمجان ميتوانيد به دلخواه موادي كم يا زياد كنيد . به طور مثال ميتوانيد از قارچ خرد شده يا فلفل دلمه اي و .. نيز در اين مخلوط استفاده كنيد .

من مقداري سبزي معطر هم به مواد بالا اضافه كردم .

بادمجان شکم پر – شکم پاره
عکس از منبع دیگر