مواد لازم براي 4 نفر :

ماكاروني فرمي —————- 1 بسته 500 گرمي

گوجه فرنگي ——————- 10 عدد متوسط ( پوره شده )

پنير گورگنزولا *—————- 100 گرم ( درشت رنده شده )

مخلوط شاهي و ترخان *—— به مقدار لازم ( براي تزئين روي غذا )

روغن زيتون ——————– به مقدار لازم

نمك و فلفل ——————– به مقدار لازم

گوجه گيلاسي —————- در صورت تمايل 5-6 عدد

طرز تهيه :

در قابلمه مناسبي تا نصف آب بريزيد و يك قاشق غذا خوري نمك به آن اضافه كنيد و بگذاريد جوش بيايد . بعد يك الي دو قاشق روغن زيتون به آن اضافه كنيد و ماكاروني را داخل قابلمه بريزيد و بعد از 7-8 دقيقه – بسته به نوع ماكاروني – آبكش كنيد و بگذاريد آب اضافي آن كاملا چيده شود .

در يك تابه ديگر ، مقداري روغن زيتون بريزيد ( حدود 2 قاشق غذا خوري ) و پوره گوجه فرنگي را داخل روغن زيتون همراه با نمك و فلفل تفت دهيد . وقتي كمي آب گوجه كشيده شد ، پنير را به گوجه اضافه كنيد و مواد را هم بزنيد تا كمي رنگ مخلوط صورتي شود . بعد زير تابه را خاموش كنيد تا مواد كمي خودشان را جمع كنند . ( در اين مرحله فلفل سياه روي آن بپاشيد تا خوش عطر شود )

ماكاروني آبكش شده را با سس آماده مخلوط كنيد و به مدت 2-5 دقيقه روي حرارت ملايم قرار دهيد و به آرامي هم بزنيد . ( طوري كه ماكاروني ها له نشوند ) نمك و فلفل غذا را اندازه كنيد و بعد در ظرف مناسب بكشيد و با مخلوط شاهي و ترخان خرد شده ، روي غذا را تزئين و سرو كنيد .

نكته :

پوره گوجه فرنگي : بعد از فيله كردن گوجه فرنگي ، گوجه فرنگي را داخل ميكسر بريزيد و 3-5 دقيقه كاملا ميكس كنيد و يا گوجه ها را خيلي ريز رنده كنيد .

 پنير گورگونزولا نوعي پنير معروف ايتاليايي است كه از شير پر چرب گاو تهيه ميشود . نام اين پنير برگرفته از روستايي است در نزديكي شهر ميلان در كشور ايتاليا . ماندگاري اين پنير معمولا بين 3-4 ماه است . در ضمن پيشينه اين پنير به قرن 11 ميرسد و در انواع مختلف ( رنگهاي مختلف ) در دسترس قرار دارد . اين پنير در آشپزخانه هاي ايتاليا جاي ويژه اي دارد .

مهمترين خاصيت اين پنير اين است كه در غذا به راحتي ذوب ميشود ( بدون نياز به فر ) و بعد از ذوب شدن باعث كشدار شدن غذا نميشود . اين پنير در ايران در اكثر فروشگاه هاي معتبر مواد غذايي در دسترس است ولي اگر در دسترس شما نبود ، ميتوانيد به عنوان جايگزين از پنير گودا استفاده كنيد . طعم پنير گودا به  اين پنير زياد شباهت ندارد ولي خاصيت كش نيامدن آن بعد از ذوب شدن باعث جايگزيني آن به جاي اين پنير ميشود .

با توجه به استفاده از روغن زيتون در اين غذا ميتوانيد از چند دانه زيتون سبز يا سياه بدون هسته نيز داخل يا روي اين غذا استفاده كنيد .

براي زيبا تر شدن ظاهر غذا ميتوانيد هنگام تفت دادن پوره گوجه فرنگي از تعدادي گوجه فرنگي گيلاسي درسته نيز استفاده كنيد .

* براي تزئين روي غذا ميتوانيد از انواع سبزي معطر استفاده كنيد . مخلوط طعم شاهي و ترخان براي اين خوراك مناسب تر است .

اسپاگتی پنیر ایتالیایی
عکس از منبع دیگر