مواد لازم براي 4 نفر :

ماهي سنگسر ——————————– 5-6 تكه 100 گرمي پاك شده

گوجه فرنگي ———————————– 8- 10 عدد متوسط

سير ——————————————– 10 حبه

روغن زيتون ———————————— 3 قاشق غذا خوري

جعفري تازه ساطوري شده ——————– يك استكان

شويد ، ريحان و نعناع خشك —————— روي هم 1 قاشق غذا خوري

نمك ، فلفل ، آويشن ————————– روي هم 1 قاشق غذا خوري

آبليمو —————————————— نصف استكان

زعفران دم كرده ——————————– 2 قاشق غذا خوري

كره ——————————————— 25 گرم

طرز تهيه سس ها :

1- سس اوليه براي مزه دار كردن ماهي :

گوجه فرنگي و سير را ميكس كنيد تا كاملا يك دست شود و به ترتيب روغن زيتون ، سبزي هاي خشك، نيمي از آبليمو ، نيمي از زعفران ، نمك و فلفل و آويشن را به مخلوط اضافه كنيد و دوباره مواد را ميكس كنيد . بعد جعفري را به سس اضافه كنيد و با چنگال سس را هم بزنيد تا مواد مخلوط شوند .

از اين مخلوط به اندازه يك استكان برداريد و كنار بگذاريد .

در يك ظرف لبه دار نسبتا گود تكه هاي ماهي سنگسر را بچينيد و سس آماده را روي آنها بريزيد . طوري كه تمام سطح ماهي درون سس باشد روي ظرف را يك كيسه تميز بكشيد و بگذاريد دو ساعت در يخچال بماند تا كاملا مزه دار شود .

 – سس دوم براي جلوگيري از خشك شدن ماهي هنگام كباب كردن :

در يك كاسه ، كره را كه قبلا به دماي محيط رسيده است به طريقه بن ماري آب كنيد و باقيمانده زعفران را با آن مخلوط كنيد و با  آبليمو خوب هم بزنيد . ( اين مخلوط هنگام كباب كردن ماهي براي جلوگيري از خشك شدن آن استفاده ميشود )

3 – سس سوم هنگام سرو  غذا :

همان يك استكان كه از سس اول جدا كرده بوديد !

روش كباب كردن ماهي :

اگر خواستيد غذا را همراه پلو سرو كنيد طی زمان مزه دار شدن ماهي فرصت مناسبي است تا پلو را آماده كنيد . معمولا انواع ماهي با سبزي پلو  سرو ميشوند .

بعد از اينكه ماهي ها مزه دار شدند ، آنها را از داخل سس بيرون بياوريد و بدون اينكه آنها را بشوئيد روي آنها را تميز كنيد تا سس روي آنها باعث سوختن و  خام ماندن گوشت ماهي نشود .

اگر ماهي را روي آتش كباب ميكنيد تكه ها را داخل توري مخصوص كباب كردن ماهي بگذاريد و روي آتش كباب كنيد .

ولي بهتر است از انواع كباب پز برقي ( يا گازي ) براي تهيه اين نوع كباب استفاده كنيد تا مطمئن شويد ماهي ها ( در واقع كباب ها ) كاملا مغز پخت شده اند .

براي اين روش بهتر است كباب پز را نيم ساعت قبل از شروع به كباب كردن ماهي ها روشن كنيد و بگذاريد تا كاملا داغ شود . بعد ماهي ها را روي آن بچينيد .

با استفاده از اين روش حدود يك ساعت زمان كافي است تا هر دو روي ماهي  كاملا برشته شود .

هنگام كباب شدن ماهي ، با يك قلموي تميز ، چند بار روي ماهي ها را با سس شماره 2 پوشش دهيد تا ماهي ها هنگام كباب شدن خشك نشوند . {هر وقت احساس كرديد كه ماهي هنوز نپخته ولي پوست روي آن در حال زيادي برشته شدن ( سوختن ) است اين كار را انجام دهيد }

منتظر نمانيد تا يك روي كباب كاملا برشته شود و بعد ماهي را برگردانيد . هر چند دقيقه يك بار ماهي را برگردانيد تا كباب كاملا مغز پخت شود . اين به دليل لطافت گوشت ماهي است و چربي و رطوبت كمي كه دارد . اگر صبر كنيد تا يك روي ماهي كاملا برشته شود و بعد آن را برگردانيد رطوبت ماهي كاملا كشيده ميشود و ماهي خشك ميشود ولي مغز آن خام ميماند .

بعد از كباب شدن ماهي ها پلو را در ظرف مناسب بكشيد و كباب ها را روي آن بچينيد و همراه سس شماره 3 سرو كنيد .

ميتوانيد اين كباب را بدون پلو هم ميل كنيد .

بهتر است هنگام طبخ ماهي ( به هر روشي ) پوست ماهي را از آن جدا نكنيد . به دليل اينكه پوست ماهي نوعي محافظ براي گوشت لطيف آن است و از سوختن زود هنگام و خام ماندن گوشت آن جلو گيري ميكند .

از اين روش ميتوانيد براي كباب كردن انواع مختلف ماهي نيز استفاده كنيد . ماهي هايي كه به طور معمول براي كباب كردن استفاده ميشوند شامل ماهي شير ، اوزون برون و قزل آلا است . البته روشهاي مختلفي براي كباب كردن ماهي وجود دارد . ولي خوب اين روش نيز در كنار ساير روشها ميتواند به عنوان  تنوع ، در برنامه غذايي شما جايي داشته باشد .

طعم اين كباب يك طعم بسيار خاص و جديد است كه به دليل استفاده از سير و انواع سبزي معطر بسيار سليقه اي است . در ضمن  سبك تهيه اين كباب نيز از اختراعات شخص خاله خانم است !

در نتيجه بهتر است قبل از تهيه اين خوراك، به اين نكته توجه كنيد كه ممكن است بعضي از افراد خانواده اين طعم جديد را نپسندند .

کباب ماهی سنگسر
عکس از منبع دیگر