كمي درباره ميگو :

ميگو در بازار به سه مدل تازه ، يخ زده و خشك شده در دسترس است . اگر قصد خريد ميگوي خشك شده را داريد از سلامت آن كاملا اطمينان داشته باشيد . يكي از علائم فساد ميگوي خشك شده ، حالت خميري آن است. ميگوي خشك سالم حالت چرمي مانند دارد و اگر در دست آنرا بكشيد، به آساني تكه نميشود . ميگوي فريز شده هم در بسته بندي مطمئن ، داراي تاريخ صيد ، تاريخ بسته بندي و تاريخ انقضا ميباشد كه حتما بايد به آن توجه كنيد .

ميگوي تازه هم در انواع مختلف ( بيش از 20 نوع متفاوت ميگوي خليج فارس ) در بازار وجود دارد .

از معروف ترين انواع ميگو ميتوان به اين چند مدل اشاره كرد :

ميگوي ببري يا خالدار ، ميگوي صورتي ، ميگوي قهوه اي ، و نوعي شاه ميگو كه گاها از آن به اسم لابستر هم ياد ميشود كه خود مبحثي كاملا جداگانه با ساير ميگو و خرچنگ دارد .

( لابستر نوعي سخت پوست است كه ظاهر و طعمي  بين خرچنگ و ميگو دارد و وزن آن گاهي به يك كيلو گرم ( هر عدد ) نيز ميرسد . )

معمولا ميگو هاي فعلي در بازار از نوع ميگوي صورتي است كه در گويش محلي بندر عباس به آن چکو يا سرتیز نيز گفته ميشود .

در ضمن بين بيش از 300 نوع مختلف ميگوي شناخته شده در جهان ، ميگوي خليج فارس بعد از ميگوي مكزيك از مرغوب ترين ميگو ها به شمار ميرود .

فصل و مقدار صید: فصل صید میگو معمولاً از مرداد ماه هر سال تا اواسط بهمن ماه ادامه دارد و پس از آن چون فصل تخم گذاری میگو فرا می رسد ممنوعیت صید آغاز می شود  و تا اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند صید ميگو معمولاً هر سال دوبار انجام می شود و مدت آن بستگی به نظر کارشناسان شیلات دارد. در اوایل پاییز در منطقه آبهای قشم، بندرعباس و میناب صید میگو روزانه به حدود 40 تا 50 تن می رسد ولی  هر چه به خاتمه فصل صید نزدیک می شود، مقدار صید کاهش می یابد و به حداکثر 10 تا 15 تن در روز ميرسد . طبق تحقيقات من ، بهترين ميگو ، ميگوي صيد اواسط شهريور و بهمن ماه است . در ضمن ميگو به دليل طبيعت كف زي آن معمولا در نقاط كم عمق بيشتر قابل دسترسي است .

در مورد خواص ميگو و انواع مختلف آبزيان اولين چيزي كه به ذهن ميرسد فراواني فسفر در اين دسته از مواد غذايي است .

مزیت دیگر گوشت میگو بالا بودن میزان املاح و بخصوص کلسیم و  فسفر است، میزان فسفر و کلسیم آن نسبت به گوشت دامها بسیار قابل توجه است. با توجه به این نکته که ارزش غذایی گوشتهای مختلف در درجه اول مربوط به میزان پروتئین و املاح آن (خصوصاً فسفر) است، گوشت میگو از این نقطه نظر دارای کیفیتی ممتاز می باشد. گرچه ارزش گوشتهای قرمز از نظر تامین اسید های آمینه لازم، بیشتر از سایر گوشتها می باشد ولی از نقطه نظر تامین پروتئین غذایی، بخصوص پروتئین حیوانی و با در نظر گرفتن میزان صید میگو و امکان توسعه و تکثیر این محصول در دریای جنوب بایستی توجه خاص به این محصول با ارزش مبذول شود.

ميزان سكته قلبي درافرادي كه مرتب ميگو ميخورند كمتر از كساني است كه  ميگو نمي خورند وگوشت قرمز استفاده مي كنند. حافظه راتقويت مي كند و قدرت ذهني را بسيار بالا مي برد. تمامي خوراكيهاي دريايي به شكل عام و ميگو بصورت خاص دستگاه دفاعي بدن را تقويت مي كنند.  ميگو دربالا بردن مقاومت بدن، بهبود التهابها، بيماريهاي قلبي و مبارزه با سرطان كمك فعالانه اي دارد.

جالب است بدانيد ميزان كلسترول در 100 گرم ميگو حدود دو سوم ميزان كلسترول در يك تخم مرغ 50گرمي است !!!

گفتني ها درباره ميگو و خواص آن بسيار زياد است ولي نكات ذكر شده از بارز ترين صفات ميگو است كه اميدوارم با دانستن اين مطالب كمي ديد خصمانه معمول نسبت به اين آبزي بي ادعا و مفيد، تغيير كند !‌

نکاتی در مورد میگو
عکس از منبع دیگر