مواد لازم:
بادمجان ۲ عدد
کدو ۲ عدد
گوشت چرخ کرده ۱۵۰ گرم
پیاز ۱ عدد
رب گوجه فرنگی ۲ قاشق سوپخوری
جعفری خرد شده ۲ قاشق سوپخوری
سیر له شده ۱ حبه
پنیر موتزارلا ۱۰۰ گرم
خلال دندان به تعداد لازم
روغن ۲ قاشق سوپخوری
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه:
ابتدا سر و ته بادمجان و کدوها را بگیرید. سپس بادمجان و کدوها را به صورت ورق های نیم سانتی برش دهید و به کمی نمک آغشته کنید. یک قاشق سوپخوری روغن را با برس تمام سطوح ورق های بادمجان و کدو بمالید. بعد کدو و بادمجان ها را در یک تابه چدنی یا دستگاه گریل، گریل کنید؛ فقط در حدی که طلایی شوند.
سپس در تابه ای دیگر پیاز را با یک قاشق دیگر از روغن تفت دهید و گوشت چرخ کرده را درون تابه بریزید. کمی نمک و فلفل سیاه به گوشت بیفزایید و اجازه دهید تا رنگ گوشت کاملاً تغییر کند. بعد سیر له شده و رب گوجه فرنگی را به مواد بیفزایید و در آخر، جعفری خرد شده را بریزید. سپس بلافاصله تابه مواد را از روی حرارت بردارید.
روی تخته کار یک ورقه کدو و یک ورقه بادمجان گریل شده را روی هم قرار دهید و بعد کمی از مایه گوشت آماده شده را روی آن بگذارید. یک تکه پنیر روی مایه گوشت قرار دهید و سپس ورقه بادمجان و کدو را با هم رول کنید. در انتها، با یک خلال دندان آنها را به هم متصل کنید. (حتماً از ۲ ساعت قبل خلال ها را داخل آب قرار دهید.)
بعد از آنکه رول های آماده شد، آنها را درون ظرف مخصوص بچینید و ۱۵ دقیقه در طبقه وسط فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا بپزند و پنیر روی آنها آب شود. سپس آماده سرو است.

رول کدو و بادمجان
عکس از منبع دیگر