مواد لازم

کره نرم شده یک فنجان ( معادل 2 قالب کره 100 گرمی )
پودر قند یک فنجان
آرد 4/1 -2 قنجان
تخم مرغ یک عدد
پوست لیمو ترش رنده شده یک قاشق غذاخوری
شکلات قهوه ای آب شده 4/1 فنجان
دراژه تعدادی
شیر یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه

فر را تا 190 درجه سانتیگراد ( 375 درجه فارنهایت ) گرم کنید. کف چند سینی مخصوص فر را با کاغذ آلومینیوم بپوشانید و آنها را کنار بگذارید. با استفاده از همزن برقی با درجه متوسط ، کره و پودر قند را به مدت تقریبا” 2 دقیقه بزنید تا بصورت کرم مانند درآیند، سپس تخم مرغ و رنده پوست لیمو ترش را به مواد افزوده و مجددا” آنها را با همزن برقی بزنید تا کاملا” با هم مخلوط شوند. آرد را بتدریج به مواد افزوده و مخلوط را با دست ورز می دهیم تا خمیر بوجود آید، سپس شیر را با آن ورز دهید.
قیف دارای سر ماسوره ساده ( شماره 7 ) را از خمیر پر کرده و با خمیر بر روی سینی های آماده شده ، سه خط متقاطع را که بصورت ضربدری یکدیگر را قطع کنند بکشید. این خطوط زمینه تارهای عنکبوت را بوجود می آورند. ( دقت کنید که فاصله هر تار عنکبوت از دیگری در سینی باید حدودا” 5 سانتیمتر باشد).
حالا با خمیر موجود در قیف ، خطوط دیگری را بصورت تقریبا” افقی و متقاطع با خطوط اولیه و مانند تار عنکبوت ، رسم کنید.سینی های محتوی بیسکو یتها را بمدت تقریبا” 5 دقیقه در فر قرار دهید تاپخته وسفت شوند اما زیاد تغییر رنگ ندهند، سپس آنها را از فر خارج کرده و بگذارید بمدت یک دقیقه در سینی بماند و بعد بیسکویتها را از سینی جدا کرده و بر روی توری سیمی قرار دهید تا کاملا” خنک بشوند.
شکلات آب شده به روش بن ماری را در قیفی با سر ماسوره ساده ( شماره 1 ) ریخته و دراژه ها را با مقداری شکلات که به پشت آنها می رنید در قسمتی از بیسکویتها بچسبانید تا نقش عنکبوت را بر روی تار عنکبوت ایفا کند. سپس با قیف محتوی شکلات برای عنکبوت، پا و چشم بگذارید.
نکته 1 – با این مقدار مواد، حدودا” 18 عدد بیسکویت تهیه می شود.
نکته 2 – در صورت سفت بودن خمیر و خارج نشدن آن از قیف، هر بار یک قاشق غذاخوری شیر به خمیر استفاده کنید.
نکته 3- خمیر را کم کم در قیف بریزید تا در هنگام فشار دادن قیف، دستتان درد نگیرد و خمیر راحت تر از قیف خارج شود.

شیرینی های خشک

بیسکویت تار عنکبوتی