مواد لازم

1- خمیر دو پخت یک عدد
2- روغن زیتون بی بو 1 قاشق سوپ خوری
3- زیره سیاه 1 قاشق غذا خوری
4- کره گیاهی 50 گرم
5- پیاز متوسط اسلایس شده 1 عدد متوسط
6- پنیر مخصوص تهیه شده طبق دستور العمل
7- هات داگ تنوری اسلایس شده به ضخامت 1 سانت بیضی 1 عدد
8- جعفری چاپ شده 1 قاشق سوپ خوری
9- حلقه های گوجه فرنگی و جعفری پاک و شسته شده برای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه

حدود 30 گرم از کره را داخل ماهی تابه روی حرارت کم آب کرده سپس با 7 قاشق چایخوری آرد سفید دو بار الک شده کم کم داخل ماهی تابه ریخته مدام هم می زنیم تا کمی نرم شده و رنگش کرم رنگ شود.
سپس 100 گرم پنیر چدار رنده شده را کم کم داخل ماخی تابه همراه با هم زدن اضافه میکنیم و پس از آن حدود نصف فنجان ماء الشعیر گاز گرفته را اضافه می کنیم . ترکیب پنیر و ماءالشعیر را یک بار دیگر به همین ترتیب اضافه می کنیم ، این مواد که خوب با هم ترکیب شدند در نهایت یک عدد زرده تخم مرغ هم زده یک دست شده را اضافه می کنیم و می گذاریم
که در حرارت کم جا بیافتد.
درجه فرc 220 ، f 425 یا شماره درجه گاز روی عدد 7 باشد.
15 دقیقه قبل از شروع کار فر روشن شده ، طبقه وسط را آماده کرده و شعله پائین را روشن میکنیم. خمیر پیتزا را برداشته سطح آن را با چنگال سوراخ سوراخ کرده وسپس یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون روی آن با قلم مو پخش می کنیم . بعد از آن یک قاشق غذاخوری زیره سیاه را به طوریکنواخت روی پیتزا میریزیم و حاصل کار را کناری می گذاریم . داخل یک ماهی تابه کوچک پیاز اسلایس شده را درون کره از قبل گرم شده که کم کم حرارت آن را زیاد کرده ایم تفت می دهیم . کمی که سرد شد روی خمیر پیتزا با یک قاشق به طور یکنواخت پهن می کنیم و بعد از آن پنیر آماده شده را یکسال روی سطح پیتزا می ریزیم و در نهایت سوسیس اسلایس شده را مرتب چیده و جعفری های چاپ و چرب را به طور یکنواخت میریزیم.
داخل فر طبقه وسط به مدت 20 دقیقه می گذاریم تا پخته شود. پس از آن پیتزا را داخل بشقاب مخصوص گذاشته با حلقه های گوجه و جعفری تزئین می کنیم.

انواع پیتزا