بیکینگ پودر و جوش شیرین در دستورات غذایی مختلف زیادی به کار برده می شود؛ به خصوص در شیرینی پزی.به گزارش «ehow»، هر چند که بانوان به طور گسترده ای از این ۲ ماده استفاده می کنند، اما از فرق این ۲ ماده آگاهی کامل ندارند. این مواد کاربردهای متفاوتی دارد. بیشتر مواقع، بانوان به هنگام آشپزی این ۲ ماده را جایگزین هم می کنند و نتیجه مطلوب را به دست نمی آورند. در این مطلب اطلاعات بیشتری در اختیار شما خواهیم گذاشت.
۱) بیکینگ پودر: این ماده دارای بیکربنات سدیم است اما نه به طور خالص. این ماده در تماس با رطوبت فعال می شود.
۲) جوش شیرین: این ماده هم بیکربنات سدیم است که به هنگام مخلوط شدن با رطوبت و مواد اسیدی مانند ماست، شکلات یا عسل، با واکنش شیمیایی روبه رو می شود. این واکنش حباب دی اکسیدکربن ایجاد می کند. استفاده از آن در مواد غذایی باعث پف کردن آن می شود. از آن جا که واکنش شیمیایی بلافاصله پس از مخلوط شدن عمل می کند، مواد به دست آمده باید بلافاصله پخته شود وگرنه پف نخواهد کرد.
۳) جایگزین کردن این ۲ ماده با یکدیگر
بیکینگ پودر را می توان جایگزین جوش شیرین کرد اما باید بدانید که طعم آن کمی تغییر پیدا خواهد کرد. اما جوش شیرین را نمی توان جایگزین بیکینگ پودر کرد. جوش شیرین به تنهایی قابلیت پف دادن مواد غذایی را ندارد. با افزودن مقداری کرم تارتار به جوش شیرین می توان بیکینگ پودر به دست آورد.

● فرق بین جوش شیرین و بیکینگ پودر:

▪ جوش شیرین بیکربنات سدیم خالص است، در حالی که بیکینگ پودر، بیکربنات سدیم به اضافه نمک های اسیدی است.
▪ جوش شیرین برای مواد غذایی که به زمان طولانی برای پخت نیاز ندارد، مناسب است؛ در حالی که بیکینگ پودر برای مواد غذایی که زمان پخت طولانی تر دارد، ایده آل است.
▪ جوش شیرین طعم تلخ و بیکینگ پودر نیز طعم خنثی دارد. بیکینگ پودر را می توان جایگزین جوش شیرین کرد اما جوش شیرین را نمی توان جایگزین بیکینگ پودر کرد؛ مگر این که با کرم تارتار مخلوط شود.
▪ بیکینگ پودر در تماس با آب کف می کند، اما جوش شیرین در تماس با آب هیچ واکنشی نشان نمی دهد.
▪ هر ۲ به سرکه واکنش نشان می دهد زیرا سرکه اسید است و هر ۲ ماده قلیایی است.

خواص مواد غذایی