مواد لازم

▪ برنج ۲پیمانه برای ۲ نفر
▪ گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
▪ رب ۲-۳ قاشق به مقدار دلخواه
▪ ماست برای ته دیگ یک کاسه (با توجه به قابلمه خودتان )
▪ پیاز یک عدد متوسط
▪ شوید – فلفل – ادویه کاری – پودر سیر – زعفران برای ته دیگ – روغن به مقدار لازم
▪ نمک ۳ قاشق غذا خوری
▪ آب یک قابلمه
▪ آبلیمو ۳ قاسق غذاخوری
▪ سیب زمینی خرد شده پخته شده یک عدد متوسط

طرز تهیه

ابتدا آب را روی گاز قرار دهید تا بجوش بیاید و در این مدت پیاز را در ماهی تابه خرد و سرخ کنید تا طلائی شود. گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کنید و پس از سرخ شدن کامل گوشت ، ادویه کاری – فلفل – پودر سیر و رب رقیق شده (در حد مناسب نه خیلی آبکی) را با توجه به ذائقه خودتان مخلوط کنید و به گوشت و پیاز اضافه نمائید.

نکته

۱) رب باعث خوش رنگی و خوش طعمی غذای شما می شود به شرطیکه آنقدر زیاد نباشد که تلخ شود!
۲) چون رب اضافه کردیم از اضافه کردن نمک در این مرحله خودداری می کنیم تا غذا شود نشود.
پس از مدتی که مواد کاملاً مخلوط و سرخ شدند، ماهی تابه را از روی شعله کنار بگذارید. زعفران را به ماست اضافه کنید و کنار بگذارید تا رنگ بگیرد. برنج ها را که از قبل نم کردید درون قابلمه ی آب جوش بریزید و نمک و فلفل را برای سفید شدن برنج به آن اضافه کنید. پس از حدود ۱۰ دقیقه که برنج را تست کردید و مطمئن شدید پخته شده ( با توجه به نوع برنج ) ، آن را آبکش کنید. ته قابلمه را روغن بریزید. ماست و زعفران را مخلوط کرده و به آن چند قاشق از برنج آبکش شده اضافه کنید در حدی که ته قابلمه را بگیرد.
یک لایه برنج آبکش شده به روی آن بریزید – یک لایه مخلوط گوشت چرخ کرده – یک لایه سیب زمینی و شوید و باز یک لایه برنج آبکش … این کار را تا زمانی که مواد به پایان برسند ادامه دهید. دقیقا مثل کاری که برای درست کردن ماکارونی انجام می دهید.
غذا را روی شعله ی کم به مدت ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت قرار دهید تا پخته شود ولی از آن غافل نشوید که ته دیگ نسوزد.

 انواع پلو و چلو