مواد لازم

برای چهار نفر

گوشت چرخ‌كرده 200 گرم
پياز يك عدد
جعفري 100 گرم
پنيرپيتزا چهار ورق
تخم‌مرغ چهار عدد
فلفل‌سبز، كنسرو بلال و گوجه‌فرنگي حلقه شده براي تزيين

رولت تخم مرغ

طرز تهيه

ابتدا مقداري روغن در تابه ريخته، پياز را تفت مي‌دهيم تا طلايي‌رنگ شود. آن‌گاه، گوشت چرخ‌كرده و جعفري خرد شده را به موادمان مي‌افزاييم و تفت مي‌دهيم بعد، به موادمان مقداري نمك و فلفل مي‌افزاييم.

 سپس، تخم‌مرغ‌ها را در ظرف جداگانه هم مي‌زنيم تا سفيده و زرده خوب مخلوط شوند. بعد، كمي نمك و فلفل زده و خوب هم مي‌زنيم، آن‌گاه درون ظرفي مقداري روغن ريخته و مواد را داخل آن مي‌ريزيم. وقتي خودش را گرفت و سفت شد، به سرعت آن را برگردانده و داخل آن يك قاشق از مخلوط اوليه (مايه گوشتي) را ريخته و دور لبه‌هاي آن پنيرپيتزا مي‌ريزيم تا مواد بيرون نريزد، و آن را به شكل نيم‌دايره درمي‌آوريم، حالا غذاي ما آماده است.

 

مواد لازم براي تهيه سس

پياز يك عدد

سير سه حبه

آرد گندم  چهار قاشق غذاخوري

شير يك ليوان

كره 20 گرم

قارچ، جعفري و روغن به ميزان لازم

طرز تهيه سس

ابتدا پياز را رنده كرده، با كمي روغن تفت مي‌دهيم بعد از اين كه مقداري طلايي شد، سير رنده شده را به مواد اضافه مي‌كنيم. سپس، جعفري خرد شده را درون مواد مي‌ريزيم. بعد، كره را روي حرارت آب مي‌كنيم وقتي آب شد، به آن، آرد گندم، افزوده و روي حرارت ملايم، به صورت مداوم هم مي‌زنيم تا حالت خميري شكل پيدا كند. در اين هنگام، يك ليوان شير به موادمان اضافه كرده و دائم هم مي‌زنيم تا گلوله‌گلوله نشود، در اين هنگام، نصف عصاره سبزي‌ها را به آن اضافه كرده، ولي اصلا به آن نمك نمي‌‌زنيم، در ظرفي جداگانه، چند تا قارچ را حلقه‌حلقه كرده و كمي تفت مي‌دهيم، بعد آن را به سس، مي‌افزاييم.

تخم مرغ