مواد لازم

آرد سفید نرم – ۲۵۰ گرم (۲ پیمانه)

کره – ۱۸۰ گرم (یا روغن جامد ۱۲۵ گرم)

پودر قند – ۱۲۵ گرم

دارچین کوبیده نرم – ۲ قاشق مربا خوری

شیر – نصف استکان

نمک – یک چهارم قاشق چایخوری

مواد لازم برای تزئین

سفیده تخم مرغ – ۲ عدد

بادام ورقه شده یا خلال بادام – ۵۰ گرم

شکر – ۵۰ گرم (۲ قاشق سوپخوری)

طرز تهیه

کره را با چنگال می زنیم تا نرم و لطیف شود . بعد پودر قند و دارچین و شیر و کمی نمک را با آن مخلوط می کنیم ، به حدی که کره کاملا صاف و یکنواخت شود . آرد را میریزیم و به هم می زنیم تا خمیر نرم شود . بعد آن را یکی دو ساعت کنار می گذاریم . سینی شیرینی پزی را که باید تقریبا به طول ۴۲ و عرض ۳۵ سانتیمتر باشد آماده می کنیم . خمیر را داخل سینی با دست به طور یکنواخت و نازک باز کرده ، اطراف آن را کاملا صاف می نمائیم.

سفیده تخم مرغ را خوب بهم می زنیم تا کاملا کف کند . شکر را کم کم با سفیده مخلوط نموده ، خوب بهم می زنیم و آن را روی خمیر می مالیم و به شکل چهارگوش یا مستطیل منظم و یک اندازه می بریم .

فر را با حرارت ۳۰۰ درجه فارنهایت یا ۱۵۰ درجه سانتیگراد گرم می کنیم . سینی را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پنجره وسط فر می گذاریم تا روی شیرینی طلائی شود . بعد سینی را بیرون می آوریم و دوباره خطوط بریده شده را یک بار دیگر می بریم و شیرینی ها را از سینی خارج کرده ، در ظرف می چینیم . باید توجه داشت خلال بادام را در وسط هر قطعه از شیرینی ها بریزیم تا هنگام بریدن به لبه کارد گیر نکند و نان ها بریده شود. این نوع بیسکویت بلژیکی بسیار لطیف ، سبک وترد است.

شیرینی های خشک