مواد لازم

انجیر یک اندازه و رسیده بدون ترک خوردگی – 750 گرم

خمیر فونسه یا بریزه – 400 گرم

کرم پاتی سیر – یک لیوان

کره – 25 گرم

تارت انجیر

طرز تهیه

برای تهیه این تارت به قالب مخصوص تارت که دیواره آن در حدود 2 تا 3 سانت است احتیاج داریم. خمیر را روی یک ورقه کاغذ به فرم قالب به ضخامت تقریبا نیم سانت باز می کنیم. دایره خمیر باید کمی بزرگتر از دهانه قالب باشد.

قالب را روی خمیر می گذاریم و اطراف آن را کمی بزرگتر از قالب می بریم و خمیر را با کاغذ بلند کرده در قالب برمی گردانیم و کاغذ را از روی آن برمی داریم و با دست روی آن را صاف کرده باید سطح دیواره قالب از خمیر پوشیده شود.

با چنگال سطح خمیر را چند سوراخ می کنیم تا نان موقع پختن پف نکند و بالا نیاید ، فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت و یا 175 درجه سانتیگراد گرم می کنیم قالب را روی اولین پنجره فر از طرف پائین قرار می دهیم به مدت 30 تا 35 دقیقه تا نان کمی طلائی شود ، قالب را بیرون می آوریم و کرم پاتی سیر را که قبلا آماده کرده ایم روی سطح نان می ریزیم و با لبه کارد آنرا صاف کرده ، انجیر را که شسته و خشک نموده ایم به طور منظم و نزدیک هم روی سطح کرم می چینیم، کره را آب کرده روی انجیرها می ریزیم قالب را دوباره روی آخرین پنجره به طرف بالا قرار می دهیم. حرارت را 450 درجه فارنهایت و یا 200 درجه سانتیگراد می نمائیم به مدت نیم ساعت تا روی انجیرها کمی برشته شود ، قالب را بیرون می آوریم و کمی خلال بادام روی ان می ریزیم ، بعد از کاملا سرد شدن کمی پودر قند روی آن می پاشیم ، گرم و سرد این تارت مطبوع است و در صورت مصرف گرم آن بهتر است تارت را در ظرف پیرکس طبخ کنیم و با همان ظرف سر میز ببریم.

دسرجات –
نوشیدنی ها – شربت