باواروای آناناس نو عی کرم خوشمزه می باشد که به عنوان دسر بسیار دلپذیر است.

مواد لازم

کمپوت آناناس حلقه بزرگ – ۱ قوطی بزرگ یا ۲ قوطی کوچک

شیر – نیم لیتر (۲ لیوان)

خامه – ۳۵۰ گرم

زرده تخم مرغ – ۶ تا ۷ عدد

شکر – ۲۰۰ گرم (۱ لیوان معمولی)

ژلاتین – ۶ تا ۷ ورق (۲۰ گرم)

وانیل – نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه

زرده تخم مرغ و شکر و وانیل را با ماشین مخصوص می زنیم تا کاملا سفید سفت شود. شیر را جوشانده ، کم کم در زرده می ریزیم و هم می زنیم تا مخلوط شود.

ژلاتین را پس از خرد کردن در ظرفی ریخته ،کمی آب جوش روی آن می ریزیم ، به حدی که روی ژلاتین را بگیرد. ظرف را در ظرف دیگر محتوی آب جوش قرار می دهیم و ژلاتین را هم می زنیم تا کاملا حل شود.

بعد ژلاتین حل شده را به شیر و تخم مرغ اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا این مواد کاملا با یکدیگر مخلوط شوند . مایه را می گذاریم سرد شود. بعد ۱۰۰ گرم از خامه را کنار می گذاریم و ۲۵۰ گرم از بقیه خامه را با مایه شیر و زرده تخم مرغ مخلوط می کنیم .

دو سه حلقه از آناناس را به قطعات کوچک خرد می کنیم و داخل کرم می ریزیم . کرم را در قالب مناسبی ریخته ، در یخچال می گذاریم تا کاملا بسته شود .

قالب کرم را در ظرف آب نیم گرم قرار می دهیم . آب باید تا لب قالب برسد. یک دقیقه تامل می کنیم،بعد ظرف مناسبی را روی دهانه قالب می گذاریم و کرم را در ظرف برمی گردانیم.

بقیه حلقه های آناناس را دو نیمه کرده ، دور کرم می چینیم و ۱۰۰ گرم خامه را با ۲ قاشق سوپخوری پودر قند مخلوط می کنیم . ظرف خامه را روی یخ قرار داده ، خامه را می زنیم تا سفت شده فرم بگیرد . بعد خامه را در قیف می ریزیم و اطراف و روی کرم را تزئین می کنیم.

انواع کرم – ژله
– مربا – کمپوت – مارمالاد