مواد لازم

تخم مرغ – 3 عدد

آرد – 50 گرم (نصف پیمانه)

آب نصف پیمانه (نصف لیوان معمولی)

پنیر گریور رنده شده – 100 گرم

خردل – 1 قاشق مربا خوری

نمک و فلفل به قدر کافی

روغن – 100 گرم (نصف پیمانه)

طرز تهیه

آب و روغن را در ظرف گودی می ریزیم و کمی نمک و فلفل و خردل را به آن اضافه کرده، می گذاریم جوش بیاید. آرد را می ریزیم هم می زنیم تا آب کاملا تبخیر شده،خمیری نرم و سفت به طوری که از ظرف جدا شود و آب آن کاملا کشیده شود،بدست بیاید.

ظرف را از روی آتش بر می داریم،می گذاریم کمی سرد شود. تخم مرغ ها را دانه دانه در آن می شکنیم و بهم می زنیم (باید هر تخم مرغ با دقت مخلوط شود،بعد تخم مرغ بعدی را بشکنیم تا خمیر کاملا نرم و بدون گلوله شود).

در آخر کار پنیر را به آن اضافه نموده ،مخلوط می کنیم. بعد روغن مایع فراوان را داغ می کنیم و از خمیر با قاشق مرباخوری گلوله های کوچکی به اندازه یک فندق به طوری که سطح روغن پوشیده شود، در روغن می اندازیم، حرارت را کمی ملایم می کنیم، وقتی نان ها پف کرده طلایی شد، از روغن خارج کرده ، آنها را در صافی می ریزیم تا روغن زیادی آن گرفته شود، یا سینی فر را کمی چرب می کنیم ، فر را با حرارت 400 درجه فارنهایت گرم می نمائیم، از خمیر گلوله های کوچکی به اندازه یک فندق با فاصله در سینی چیده ،سینی را روی پنجره وسط فر مدت 20 تا 30 دقیقه قرار می دهیم تا نان ها پف کرده طلایی شود.روغن برای سرخ کردن اضافه بر مقدار ذکر شده لازم است. شوبا ژنیر نوعی خمیر کلمی نیز محسوب می شود.این پیش غذای گرم را می توانیم در فر پخته یا در روغن فراوان سرخ کنیم.

خمیرها