سوفله توت فرنگی

مواد لازم   

توت فرنگی ۲۵۰گرم،یخ زده
آب یک قاشق سوپخوری
شکر یک دوم پیمانه(۱۱۰گرم)
سفیده ی تخم مرغ ۴عدد

سوفله توت فرنگی

سوفله توت فرنگی

طرز تهیه

توت فرنگی شسته وکاملا خشک را در نایلون ریخته و به مدت یک ساعت در فریزر بگذارید. سپس توت فرنگی ها را همراه یک قاشق سوپخوری آب در ظرفی بریزید وروی حرارت قرار دهید تا زمانی که توت فرنگی ها نرم شوند و مایه شروع به جوشیدن کند. سپس شکر را اضافه کنید و هم بزنید.

مایه را به مدت ۵ دقیقه روی حرارت متوسط بدون این که بجوشد قرار دهید تا جایی که شکر حل شود. سپس مایه را از روی حرارت برداشته واز صافی رد کرده وکنار بگذارید. سفیده ی تخم مرغ ها را با همزن برقی آن قدر بزنید تا سفید وبرفی شود، مایه صاف شده ی توت فرنگی را به صورت گرم آرام وبه تدریج به سفیده اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مایه صاف ویک دست شود.

قالب یا قالب های سوفله را با کره چرب کنید وبا نواری از کاغذ روغنی که به دور قالب می بندید ارتفاع یا لبه قالب را کمی بالا بیاورید. سپس مایه را به تساوی در قالب بریزید به طوری که یک سوم ظرف را بگیرد قالب یا قالب ها را در سینی بگذارید و در فر داغ با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید تا سوفله پف کند وبالا بیاید. بعد از پختن برای سرو می توانید از ترکیب خامه وپوره توت فرنگی یا پودر قند برای روی سوفله استفاده کنید.

سوفله ها و فوندو