“کیک وانیلی بدون فر” را خیلی ساده تهیه کنید

طرز تهیه کیک وانیلی بدون فر ساده خانگی :

کیک وانیلی قابلمه ای یک کیک ساده می باشد که با داشتن کمترین مواد و ابزار آشپزی می توانید این کیک خوشمزه را به سادگی در خانه تهیه کنید پس با بری باخ همراه باشید.

مواد لازم کیک وانیلی بدون فر:

مواد لازم مقدار
آرد  ۴۰۰ گرم
تخم مرغ ۳ عدد 
شکر ۲۰۰ گرم
شیر ۲۰۰ میلی لیتر
روغن ۱۰۰ گرم
وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری
بکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری
نمک مقدار کمی

دستور پخت کیک وانیلی بدون فر:

ابتدا تمام مواد را ۲۰ دقیقه در دمای محیط قرار دهید و سپس مراحل دستور تهیه را به ترتیب پیش بروید.

مرحله اول

ابتدا آرد، نمک و بکینگ پودر را در چند نوبت از صافی عبور دهید تا به اصطلاح آرد خودش را ول کند تا موقع پخت کیک به خوبی پف کند.

مرحله دوم

سپس تخم مرغ، وانیل و شکر را در ظرف مناسبی می ریزیم و به خوبی با هم زن می زنیم این کار را حدود ۵ دقیقه انجام دهید سپس روغن مایع را اضافه میکنیم و حدود ۳ دقیقه دیگر می زنیم ودر آخر شیر را اضافه میکنیم و کمی هم می زنیم.

مرحله سوم

بعد از اینکه مواد به خوبی هم زده شدن آرد و بکینگ پودر که چند بار الک کرده ایم را در در چندین مرحله و کم کم به مواد اضافه میکنیم و در یک جهت مشخص هم می زنیم تا مواد کیک آماده شوند.

کیک وانیلی قابلمه ای

مرحله چهارم

این مرحله مهمترین مرحله پخت کیک است و ما به ۲ روش  پخت کیک در قابلمه را آموزش می دهیم و هر روش را مناسب دیدید آن را انتخاب کنید.

روش اول

یک قابلمه مناسب انتخاب کنید و کف آن را چرب کنید و روی شعله مناسب قرار دهید تا به خوبی گرم شود و سپس مواد کیک را درون آن بریزید و با لیسک سطح آن را صاف کنید و با چند ضربه که به قابلمه می زنید هوای درون مواد کیک را خارج کنید تا کیک ترک نخورد و سپس دمای شعله را کم کنید و از دم کنی استفاده کنید و حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه منتظر بمانید تا کیک شما آماده شود.

کیک وانیلی بدون فر

روش دوم

یک قالب مناسب انتخاب کنید و برای کف آن از کاغذ روغنی استفاده کنید (از روغن هم می توانید برای چرب کردن کف آن استفاده کنید) و سپس مواد کیک را درون قالب بریزید و سپس یک قابلمه مناسب انتخاب کنید و روی شعله بالا قرار دهید تا به خوبی گرم شود و سپس وقتی به دمای مناسب رسید شعله آن را کم کنید و قالب را به همراه یک پایه فلزی درون قابلمه قرار دهید و برای درب قابلمه از دم کنی استفاده کنید و بعد از گذشت ۴۵ تا یک ساعت کیک شما آماده است.

نکات دستور پخت کیک وانیلی بدون فر:

  1. به دلیل تفاوت پخت کیک درون فر و درون قابلمه به هیچ عنوان دیواره های قابلمه را چرب نکنید و فقط کف آن را چرب کنید.
  2. تا ۴۵ دقیقه اول به هیچ عنوان درب قابلمه را باز نکنید تا کیک بتواند به خوبی پف کند.
  3. بعد از ۴۵ دقیقه می توانید  درب فر را باز کنید و با استفاده از یک خلال چوبی از پختن کیک اطمینان پیدا کنید اگز با فرو کردن خلال درون کیک مواد کیک به آن نچسبید یعنی کیک پخته است در غیر اینصورت کیک باید دقایق دیگری روی گاز قرار بگیرد .
  4. می توانید از هل برای طعم دار کردن کیک استفاده کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *